Zoom’a Nasıl Girilir?

0 21

Covid 19 pandemisinden dolayı iş ve eğitim hayatının sekteye uğrayıp çevrim içi ortamlara taşınmasından sonra Zoom kullanımı epeyce yaygınlaştı. Son zamanlarda çıkan okulların kapanma ihtimaline ilişkin haberler ile beraber iş ve eğitim hayatındakiler Zoom’a nasıl girilir araştırmaya başladı. Öncelikle Zoom nedir beraber bakalım.

Zoom Nedir?

Zoom Meeting online görüşmeler, toplantılar, eğitimler, online dersler gibi bazı aktivitelerin yapılabildiği bir platformdur. Uygulamasını indirerek veya tarayıcı üzerinden hem mobil ve tabletlerde hem de bilgisayar üzerinden kolayca çalıma yapılabilir. Zoom uygulaması dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda en iyi 200 eğitim ve öğretim aracı arasında kabul edilmektedir. Zoom ile hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlardan sesli veya gürültülü görüşme, online ders anlatımı ve online ders alınabilmektedir.

Zoom Nasıl İndirilir?

Kullanımı oldukça sade ve basit olan uygulamayı indirmek için web siteyi kullanabilirsiniz. Mobil cihazlar için ise Andorid işletim sistemi için Google Play Store ve iOS işletim sistemi için App Store’u kullanabilirsiniz.

Zoom’a Nasıl Girilir?

İlk olarak zoom.us sitesine giriyoruz. Açılmış olan ekrandan Sign Up Free seçeneğine tıklayıp mail adresimizi yazıyoruz. Mail adresine gelen doğrulama linkine tıklayıp doğrulama işlemini yaptıktan sonra download & run zoom seçeneğini seçtikten sonra indirme  işlemi başarılı şekilde tamamlanmış olacaktır.

Zoom uygulaması sayesinde video konferans yapılabilmektedir. Bu sayede hem öğrenciler hem de çalışanlar için büyük kolaylık sağlanabilmektedir.

Telefon, tablet veya bilgisayarınıza kolaylıkla indirebileceğiniz Zoom toplantısına size kurucu tarafından verilen link ile rahatça katılabilir veya hesap oluşturarak siz yeni bir toplantı oluşturup kullanıcı davet edebilirsiniz.

Zoom Ücretli Midir?

Zoom uygulaması 1 saat boyunca ücretsiz olarak kullanım hakkı sunar. Ancak 1 saatten daha uzun ola toplantılar için ekstra olarak ödeme yapmak gerekmektedir.

Zoom’da Online Eğitim Nasıl Yapılır?

Zoom programı üzerinden online ders yapmak oldukça basittir. Programı yükledikten sonra ana ekran üzerinde yer alan ifadeler kısmında online ders yapmak için tıkla yeni bir online derse katılma ve ders planlama gibi farklı seçenekler yer alacaktır. Online ders yapmak için new meeting seçilerek derse başlanmalıdır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.