Yine Elon Musk Yine Yılın İnsanı

0 121

Elon Musk adını son dönemlerde oldukça sık duyduğumuz iş insanlarından biri. Öyle ki birçok kurum tarafından Yılın kişisi ya da yılın insanı ödülünü kazanmaya hak kazanmıştır. Tüm bunlara rağmen yine de alçak gönüllüğü elden bırakmamış gibi görünüyor. Gelin birlikte Elon Musk’ın başarılarından bahsedelim.

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk iki gün önce Tesla tarafından 2021 yılının kişisi seçilmişti ve bugün de Financial Times tarafından Yılın İnsanı seçildi. Musk’ın bu başarısının en büyük özeti özellikle elektrikli otomobillerde gösterdiği çaba ve çalışmalar örnek gösterildi.

SpaceX, Tesla, The Boring Company, Open Al ve Neuralink gibi önde gelen teknoloji devi şirketlerin kurucusu olan Elon Musk geçtiğimiz gün Time Dergisi tarafından 2021 Yılının Kişisi ödülüne layık görülmüştü. Elon Musk’ın bu unvanı almasının akabinde yine köklü bir firma tarafından yani Financial Times’tan yeni bir bilgi geldi.

Financial Times gazetesi tıpkı Time Dergisi gibi 2021 yılı için Yılın Kişisi unvanını Elon Musk’a verdiğini ilan etti. Gazete Elon Musk’ın elektrikli otomobil endüstrisini dönüştürmek için yaptığı çalışmaları örnek vererek övgülere boğdu. Financial Times editörü Roula Khalaf Musk için endüstride devrim niteliğinde çalışmalar yapıyor diye konuştu.

Musk Kendini İspatladı

Gazete, Musk hakkında uzunca bir süredir yapılan bazı suçlamaların haksız çıktığını, Elon Musk verdiği bir röportajı alıntılayarak şu şekilde ispatladı. Uzun bir süredir otomobil endüstrisinin geri kalanı temelde Tesla’yı ve beni aptallar ve sahtekarlar olarak adlandırıyor, elektrikli arabalar çalışmaz, menzil ve performans elde edemezsiniz. Bunu yapmış olsanız bile kimse onları satın almayacaktır diyorlardı diye konuştu.

Elon Musk Times tarafından 2021 Yılın İnsanı seçilmesi ile beraber bazı tartışmalarında fitilini ateşlemiş oldu. Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Elizabeth Warren Times’ın seçimi hakkında bir oyum paylaşarak derginin kararının vergi reformu yapılması gerektiğini gösterdiğini, yılın insanının gerçekten vergi veren birinin olması gerektiğini vurgulayarak tartışmaları başlattı. Times ise kararının arkasında durduğunu keskin bir dille ifade etti. Elon Musk tüm bunları görmemezlikten gelerek konuşmaları cevapsız bıraktı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.