Yeni Android Özellikler Duyuruldu

0 20

CES 2022’ye COVID-19 nedeni ile katılmaktan vazgeçen Google bir blog gönderisi aracılığı ile 2022’de yayınlamayı düşündüğü yeni Android özelliklerini duyurmuş oldu. Google’ın bu yılki hedefi ise Android ekosistemini daha genişletmiş olacak gibi gözüküyor.

CES 2022 etkinliği hızla sürerken bazı şirketler dünya genelinde artan COVID-19 vakalarının ardından etkinliğe katılmaktan tamamen vazgeçmişti. Bu şirketlerden biri de Google olmuştu. Google etkinliğe her ne kadar fiziksel olarak katılmamış olsa da CES 2022’de duyuracağı yeniliklerin tamamını yazılı ya da görsel olarak yayımlamaya başladı. Şirket 2022 yılında yayınlaması planlanan yeni Android yeniliklerini kullanıcılarına duyurdu.

Bir blog yazısı üzerinden duyuru yapan Google, Android’e gelecek üç yeniliği tüm ayrıntıları ile anlattı. Bu yenilikler cihazlar arası hızı bağlanma cihazları kilitlemede geliştirme ve diğer cihazlar ile entegrasyonun ileri bir seviyeye taşınmasını kapsamaktaydı. Google’ın duyurmuş olduğu yeniliklerin detayları ise şöyle:

Cihazları Birbirine Bağlamak Kolaylaşacak

Google’ın en fazla gelişime odaklanmış olduğu alanlardan biri olan Fast Pair özelliği Android telefonların Bluetooth aracılığı ile diğer cihazlara bağlanmasını çok daha hızlı bir süreç haline getirmektedir. Şirket yapmış olduğu açıklamada televizyonlar, akıllı ev ürünleri ve Chromebook gibi cihazlar için de Fast Pair desteği sunmayı planladığını açıkladı.

Akıllı Saat Gibi Cihazlardan Telefonunuzun Kilidi Açılabilecek

Günümüzde kullanıcılar Chromebook’larının kilidini Android telefonlarından açma imkanına sahip olmuştu. Google bunu WearOS işletim sistemli akıllı cihazlarla Android telefonlarının kilitlerini açma yönünde genişletmeyi planlamaktadır. Bununla beraber şirket Ultra-Wideband (UWB) teknolojisini de benimsemiş olacak ve otomobil entegrasyonunu daha da üst düzey seviyeye taşımış olacak. Böylelikle Android kullanıcıları telefonu arabanın kilidine tutmak yerine artık telefonu ceplerinden çıkarmadan arabanın kilidini açabileceklerdir.

Diğer Cihazlar İle Entegrasyon Geliştiriliyor

Google’ın açıklamasına göre 2022 yılı içinde birden fazla cihaza sahip olan kişiler cihazlar arası veri ve medya ile çok daha iyi düzeyde etkileşime girebileceklerdir. Örneğin bir kişi tableti üzerinden kulaklıkla film izlerken telefonları çaldığında kulaklık otomatik olarak telefona bağlanacaktır. Görüşme sonlandığı andan itibaren kulaklık yeniden tablete bağlanacaktır.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.