WhatsApp’e Kripto Para İle Ödeme Yapma Özelliği Geliyor

0 62

Yetkililer WhatsApp’ın da kripto paralara yönelik yeni bir adım attığını ifade etti. Açıklamalara göre bugün itibariyle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı kullanıcılar platform üzerinden Novi kripto para cüzdanı sayesinde kripto para ile para transferi gerçekleştirebilecek bu özelliğin zamanla tüm kullanıcılara yayılması beklenmektedir.

Son dönemlerde kripto para birimlerinin daha popülerleşmesiyle beraber önemli derece de yatırımcı kazandığını söylemek yanlış olmaz. Hatta bu durum o kadar ilerlemiş durumda ki geçtiğimiz aylarda kripto para yatırımcılarının sayısının 2021 yılında geçtiğimiz yıla oranla iki kat artış göstermiş ve bu sayının 200 milyonun üstüne çıktığı duyurulmuştu.

Tahmin edilebileceği üzere bu artış da birçok sektörün kripto paraya olan ilgisini arttırdı ve geleceğin parası olarak nitelendirilen kripto paralara yönelik adımlar giderek artmaya başladı. Sosyal medya platformları da bu durumdan geri kalmamak adına çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter bu konuda ilk hamleyi yapan sosyal medya uygulaması olmuş ve kripto para birimlerinin platformunda kullanılabileceğini açıklamıştı. Şimdi de bir başka popüler haberleşme platformu olan WhatsApp bu konuda önemli bir adım attı.

Novi Cüzdanını WhatsApp’a Entegre Etmek Mümkün Hale Gelecek

Yapılan açıklamalara göre WhatsApp’ın çatı şirketi Meta şirketin dijital cüzdanı Novi’yi WhatsApp’a entegre etmeyi planlıyor. WhatsApp CEO’su Will Cathcart ve Novi’nin CEO’su Stephane Kasriel’in Twitter ve popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp üzerinden ABD dolarına sabitlenmiş kripto para birimi olan Pax Dolar transferlerini yapmalarının mümkün olacağını büyük bir gururla ifade etti.

Novi tarafından yapılan açıklamalarda da bu yeni özellik ile ilgili olarak ücretsiz kripto para gönderme ve kripto para almanın yeni bir yolu olacak gibi duruyor. Kullanıcıların, WhatsApp sohbetlerinden ayrılmadan para transferi gerçekleştirebilecek olmaları en büyük artılardan. Buna ek olarak platforma getirilen kripto para özelliğinin şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan sınırlı sayıda kullanıcıya açıldığı da ifadeler arasında yerini al.

Yapılan açıklamalara göre WhatsApp üzerinden ücretsiz bir şekilde kripto para transferi yapmak hiç düşünmediğiniz kadar kolaydır. Novi’ye göre özelliği kullanabilen insanların transfer yapması için öncelikle herhangi bir sohbette olması veya sohbet açması gerekmektedir. Bunun ardından kullanıcıların Android cihazlardaki ataş, iOS cihazlardaki artı simgesine tıklayarak ekranda beliren ödeme seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Daha sonra da Novi hesaplarına giriş yaparak transfer gerçekleştirilebilecektir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.