WhatsApp’a Yepyeni Bir Özellik Geliyor

0 157

WhatsApp günümüzde oldukça sık kullanılan bir haberleşme platformu haline geldi. Dev haberleşme platformu uygulaması olan WhatsApp yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncelleme ile kullanıcılar ve grup yöneticileri yepyeni bir özellikle karşılaşacak.

WhatsApp’a geçtiğimiz günlerde son güncelleme ile sesli mesaj göndermeden önce dinleme özelliği getirmişti. Bir ses kaydı oluşturmak için tekrar tekrar denemeler yapmış olmanın uygunsuz bir ses kaydı atma stresinin önüne geçen yeni özellik pek çok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor gibi duruyor. Yeni güncelleme ile uygulamanın iyileştirilmesine ek olarak bir de yeni bir özellik daha eklenecek. WhatsApp’a yakında gelecek özellik ile grupta bulunan sohbet yöneticileri daha fazla yetkiye sahip olacaklardır.

Yeni Güncellemede Grup Yöneticisi Tüm Mesajları Silme Yetkisine Sahip Olacak

Mesajlaşma, görüntülü ve sesli aramanın yanı sıra multimedya paylaşımına olanak sağlayan sosyal haberleşme platformu olan WhatsApp kullanıcı deneyimini arttırmak adına yaptığı güncellemeler ile sık sık gündeme gelmektedir. WhatsApp Google Play Beta sürümü sayesinde yeni bir güncelleme yaparak sürümünü 2.22.1.7’ye yükseltmektedir.

Günümüzde arkadaş grupları ya da kalabalık akrabalar ile toplu iletişim kurmanın en popüler yöntemlerinden bir şüphesiz ki WhatsApp sohbet gruplarıdır. Eğer siz de sohbet etmek, toplu halde iletişim kurmak ya da herhangi bir organizasyonu planlamak için hemen bir WhatsApp grubu kuran tayfadansanız ilginizi çekebilecek yeni bir özellik sizi bekliyor. Bu son güncelleme ile beraber gelen yeni özellik ise WhatsApp’ta herhangi bir grup yöneticisiyseniz gruplarda yer alan herkes için herhangi bir mesaj silme yetkisine sahip olabileceksiniz.

Bu yeni özellik ile beraber yöneticiler gruba kişi ekleme ya da çıkarma, grubu silme gibi özelliklere ek olarak daha fazla grubu yönetme şansına da sahip olmuş olacak. Mesajları herkes için kimin sildiği ise … isimli yönetici tarafından silindi olarak görülecek. Şirket yeni özellikler ve iyileştirmeler üzerinde çalışmalarına devam edecek. Bu yüzden yeni özellik şimdilik yalnızca Beta sürümü olarak görülmektedir. Özelliğin tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından ne zaman kullanabileceği ise şu an bir muamma.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.