WhatsApp Android’den iOS’a Sohbet Geçmişini Aktarmayı Test Etmeye Başladı

0 17

WhatsApp günümüzde en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olarak neredeyse herkesin telefonunda yer edinen bir uygulamadır. Öyle ki her geçen kullanıcısının artmasıyla beraber uygulama geliştiricileri de uygulamayı değiştirmek ve geliştirmek adına sürekli çalışmaktadır. WhatsApp’ta en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biri olan sohbet aktarımı ise uzun zamandır kullanıcılar tarafından beklenen bir güncellemeydi. Şimdi ise bununla ilgili bazı haberler ortaya çıktı gelin beraber göz atalım.
WhtasApp uzun yıllardır beklenen bir özelliği test etmeye başladı. WABetaInfo isimli WhatsApp formunda ortaya çıkan yeni ekran görüntüleri ile beraber WhatsApp’ın Android ve iOS arasında sohbet geçmişi aktarma özelliği geliyor gibi görünüyor.
Uzun zamandır neredeyse her çevrimiçi sohbet uygulamasının sahip olduğu sohbet aktarma özelliği ne yazık ki en popüler sohbet uygulaması olarak bilinen WhatsApp’ta tamamen fonksiyonel olarak kullnaılmamaktadyı. WhatsApp’ta sohbetlerinizi hala Android üzerinden iOS’a taşımıyorsanız ancak son bulgulara göre bu durum tamamen değişecek gibi görünüyor.
WABetaInfo’nun tespitlerine göre WhatsApp sohbet geçmişinizi Android’den iOS’a taşımanızı sağlayan bir özellik üzerinde çalışmaktadır. Bu özellik ilk olarak iOS için en son WhatsApp beta sürümü 22.2.74’te tespit edilmiştir. Bu güncelleme ile WhatsApp sohbetlerinizi Move to iOS uygulamasını kullanarak Andorid’den iOS’a sohbet geçmişi aktarmanıza izin verebilecek bir özelliğe işaret etmektedir.
Öncellikle İzin Vermeniz Gerek
WABetaInfo özelliğin nasıl görüneceğini gösteren birkaç ekran görüntüsü de paylaşmayı ihmal etmedi. Görüntülere bakıldığı zaman WhatsApp aktarım işlemine başlamadan hemen önce kullanıcıdan izin isteyecek ardında ise sohbetlerinizi taşırken uygulamayı ve telefonunuzun kilidini açık tutmanız gerekecektir.
WhatsApp ilk olarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS’tan Samsung telefonlarına taşımasına izin vermeye başladı ve daha sonra da bu özelliği iOS’ta Google Pixel ve diğer Android 12 cihazlarına sohbet aktarımlarını destekleyecek şekilde ilerletti.
Kullanıcıların sohbetlerini Andorid’den iOS’a aktarmalarına izin vermek tabii ki şu zamana kadar ki en büyük gelişmelerden biri olacak ama hangi cihazların bu özellikten yararlanacağı hangi cihazların bu özelliği destekleyeceği ve ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için belirsizliğini korumaktadır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.