Tumblr Artık iPhone’larda +18 İçerikleri Engellemeyecek Ama Tercih Kullanıcıya Ait Olacak

0 18

Tumblr, 2021’in aralık ayında yalnızca iOS kullanıcıları için yayımlamış olduğu hassas içerik gizleme özelliğini isteğe bağlı olacak şekilde güncellemişti. Bazı kullanıcıları sinir küpüne döndüren artık isteyen kullanıcılar tarafında açılıp istemeyen kullanıcılar tarafından kapatılabilecek.
Günümüzde milyonlarca aktif kullanıcıya hizmet vermeye devam eden Tumblr Aralık 2021 yılında iOS uygulaması için önemli ve oldukça ses getiren bir güncelleme yayımladı. Güncelleme ile beraber Tumblr oldukça garip bir şekilde yalnızca iOS kullanıcılarını etkileyen bir kısıtlamaya gitmişti. Kullanıcılar karşılarına hassas içerik çıkarabilecek aramaları yapamıyordu.
Özellik hassas içeriğe olan erişimi sınırlandırmayı hedeflerken bu hedefin oldukça ötesine geçmişti. Kullanıcılar kel, selfie ve daha birçok normal kelimeyi aratmaya çalıştıkları zaman bu içerik gizlendi hatası ile karşılaşmaya başladı. İşte Tumblr bugün bu hatayı ortadan kaldırmak adına güncelleme yayımladı ve güncellemeyle beraber aslında en başında olması gereken bir özelliği sunmuş oldu.
Hassas İçerikler Kullanıcı Kontrolünde
Tumblr kullanıcıları artık hassas içeriğin gizlenip gizlenmemesi konusunda bireysel olarak karar verme yetkisine sahip olacaklardır. iOS için yayımlanmış olan yeni 22.5.2 versiyonu ile birlikte uygulamaya hassas içeriği gizle tuşu eklenmiş oldu. Tuş etkinleştirildiği zaman içerikler kullanıcıya gösterilmeyecekken deaktif edildiği zaman herhangi bir kısıtlama yapılmayacaktır.
Bu özellikten faydalanmak için Tumblr kullanıcıları iOS cihazlarından Hesap Ayarları – Filtreleme adımlarını izleyerek bu butona erişebileceklerdir. Buton etkinleştirildiği ya da deaktifleştirildiği zaman uygulama otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Yalnızca iOS uygulamasında yer alacak olan bu özelliğin internet tarayıcısı ya da diğer platformlar için de kullanılıp kullanılmayacağı şu an için henüz netlik kazanmış değildir.
Tumblr Nedir?
Tumblr Şubat 2007 yılında David Karp tarafından kurulmuş ABD menşeili blog tabanlı olan bir sosyal ağ platformudur. Ülkemizde de özellikle genç kesim tarafından kullanılan Tumblr Şubat 2007 yılında kurulduktan sonra sadece 2 hafta sonra 75.000 kullanıcıya ulaşmayı başarmıştır. Tumblr’ın sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcı sayısı 13.4 milyondur. Tumblr’ın yaş ortalaması diğer tüm sosyal medya platformlarına göre oldukça gençtir yani gençler için ideal bir platformdur.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.