Telefon Wi-Fi’si Açılmıyor

0 28

Telefonun wifisi açılmıyor problemi modemin güçsüzlüğü, telefon ayarlarının bozulması ve telefonun güç tasarrufu moduna geçmiş olmasından dolayı ortaya çıkabilmektedir. Gelin beraber bu sorunu nasıl çözeriz bakalım.
Telefonun Wifisi Açılmıyor Nasıl Düzeltilir?
1. Yöntem: Wifiyi kapatıp tekrar açınız.
Wifi açılmıyor ise bunun en temel çözümü bağlantısı kapatıp tekrar açmaktır. Bunun için bağlantıyı kesip 5 saniye bekleyip tekrar açınız. Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz. Genel de basit ama etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
2. Yöntem: Telefonu uçak moduna alınız.
Telefonun bildirimler kısmının alt sıralarına doğru ilerledikçe uçak modu simgesi karşınıza çıkacaktık ona dokunun. Uçak moduna aldıktan sonra 5 saniye bekleyip eski haline getirin. Telefonda wifi açılmaması sorununu çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.
3. Yöntem: Cihazı güç tasarrufu modunu kontrol ediniz.
Telefonlarımız bazen güç tasarrufu moduna geçtiğinde enerjiyi minimuma düşürmek adına wifiyi kapatabilmektedir. Bunun için cihazınızdan ayarlar kısmına gelerek kontrol etmeniz gerekebilir.
4. Yöntem: Telefonu yeniden başlatınız.
Telefonu yeniden başlatmak telefonun wifisi açılmıyor sorununu ortadan kaldırabilir. Cihazınızı tamamen kapatıp ardından birkaç saniye sonra bekledikten sonra yeniden açabilirsiniz. Yöntemlerin hiçbiri ise yaramadıysa eğer garanti belgesini kullanarak teknik servis ile görüşebilirsiniz.
5. Yöntem: Kablosuz yönlendirici ayarlarını kontrol ediniz.
Cihazınızın ağ bağlantı erişimini kontrol etmek ve mac adresinin engellenmemiş olduğuna emin olmak için kablosuz yönlendiriciye bağlanıp engelin oluşmamış olduğunu kontrol etmek gerekir.
Telefonun Wi-Fi’si Neden Açılmaz?
En yaygın sebeplerden biri düşük hafıza alanı olmasıdır. RAM yöneticisine girerek belleğin 45 MB’den az olup olmadığını kontrol ediniz. Düşük hafızadan kaynaklı bir nedense cihazınızda yer açmanız gerekecektir.
Güç tasarrufu modunun açık kalmış olması da bazen ağ bağlantılarını engellemektedir. Enerjiyi azaltmak adına cihaz kendi kendine önlemler alır. Telefonunuzun şarjı azalmış durumda iken ağ bağlantı hatası oluyorsa Ayarlar kısmından gerekli kontrolleri sağlamanız gerekmektedir.
Telefonunuzun wifisinin açılmamasının nedenlerinden bahsettik. Sizin de wifi açılmıyor gibi bir sorununuz varsa eğer bahsettiğimiz yöntemler ile sorununuza çözüm geliştirebilirsiniz. Denemenize rağmen sorun çözülmediyse teknik servisle görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.