Spotify Hesabı Nasıl Kapatılır?

0 20

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformlarından biri haline gelen Spotify hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız kalıcı olarak silmeniz mümkündür. Böylece size dair tüm kişisel veri ve bilgiler platform üzerinden silinmiş olacaktır. Gelin birlikte Spotify hesap silme işlemlerine yakından göz atalım.

2000’li yıllara geçiş yaptıktan hemen sonra müziğin evrimine şahit olmuş olduk. Kaset, CD, MP3 derken son olarak karşımıza dijital müzik dinleme platformları son hızla çıktı. 2006 yılından beri hizmet vermekte olan Spotify da bunlardan biridir. Spotify aylık ücret karşılığında tüm müzik ve podcastleri dilediğiniz gibi dinleyebildiğiniz bir müzik platformudur. Ancak artık bu platformu kullanmak istemiyor ve hesabınızı silmek istiyorsanız Spotify hesap silme işlemi için adımlar atabilirsiniz.

Spotify hesap silme işlemleri sonrasında platformda oluşturmuş olduğunuz hesaba kayıtlı olan tüm bilgiler geri dönmeyecek bir şekilde silinecektir. Peki Spotify hesap kapatma işlemleri nasıl yapılmaktadır? Hayatınızda en fazla birkaç kez yapacağınız bir işlem olacağı için biraz karışık gelmesi normaldir. Adımları doğru bir şekilde takip edip uygularsanız hiç yorulmadan hesabınızı güvenle kapatabilirsiniz.

Spotify Hesap Silme İşlemi

  1. Adım: Spotify İletişim sayfasını açınız.
  2. Adım: Hesap bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapınız.
  3. Adım: Müşteri Hizmeti ve destek başlığı altında yer alan Bize Ulaş yazısına tıklayınız.
  4. Adım: Hesap seçeneğine tıklayınız.
  5. Adım: Hesabımı Kalıcı olarak kapatmak istiyorum seçeneğine tıklayınız.
  6. Adım: Hesabı kapat seçeneğine tıklayınız.
  7. Adım: Çıkan ekranları onaylayarak kapatma işlemini sürdürünüz.
  8. Adım: Spotify hesabınıza kayıtlı e-posta adresinize bir bağlantı gelecektir.
  9. Adım: e-postanıza gelmiş olan Hesabımı Kapat bağlantısına tıklayınız.
  10. Adım: İşleminiz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Spotify hesap silme işlemi için yukarıda sizin için verilmiş olan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Ancak maalesef ki Spotify hesap kapatma işlemini mobil uygulama üzerinden yapmanız mümkün değildir.

Pek çok dijital platform gibi Spotify hesap silme işlemini kolaylaştırmamak için kullanıcılara bir dizi onay ekranı sunmaktadır. Bu ekranlarda genel olarak hesabınızı sildiğiniz zaman neler olacağı ve eğer kalırsanız nelerin sizi bekleyeceği anlatılmaktadır. Kararınız kesin ise okumanıza gerek bile kalmadan işlemi yapabilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.