Solana’da Para Çekme Sorunları Yaşanıyor

0 13

Binance son dönemlerin popüler kripto para projelerinden biri olan Solana ağında tıkanıklık oluşmuş olduğu ve çekim işlemlerinin zaman zaman kesintiye uğrayabileceğini belirtti. Solana 2021 yılında da benzer bir tıkanıklık yaşamış ve 24 saat kadar hizmet vermekte güçlük yaşamıştı.
Bazı kripto para yatırımcılarının Etherum katili olarak adlandırmış olduğu Solana (SOL) isimli kripto para birimi geçtiğimiz yılın yıldızları arasında yer aldı. Hızlı işlem yapabilmek kabiliyeti ve düşük işlem ücretleri bu kripto para biriminin ününe ün kattı ve 2021 yılının başında 4 dolar seviyelerinden işlem göre SOL yıl içerisinde 260 dolara kadar yükselmişti. Ancak Solana şimdilerde yine teknik bir sorunla gündeme geldi.
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance SOL ağında aşırı yoğunluk yaşanmasından ve bu yüzden de çekim işlemlerinde zaman zaman aksaklıklar yaşandığını ileri sürdü. Böylesin bir durum eylül ayında da yaşanmış ve Solana (SOL) çekimleri 24 saat kadar uzunca bir süre boyunca yapılamamıştı. Bu sefer gerçekleşmiş olan aksaklığın ne kadar sürebileceği şu an için bilinmemektedir.
Binance’nin Resmi Açıklaması
Solana (SOL) ağı şu anda işlen sayısında yaşanan ciddi artış nedeni ile tıkanıklık yaşıyor ve bu da ağ kapasitesini saniyede birkaç bin azaltıp bazı kullanıcıların ise işlem yapamamasına neden olmuştur. Bu yüzden de Binance borsasında Solana ağı ile yapılmış olan çekim işlemleri biriken işlemlerin temizlenmesi adına zaman zaman durdurulabilmektedir. Projenin daha istikrarlı ve uzun dönem çözüm sağlayacakları şekilde çalışabilmesi adına görüşmelere devam edilmektedir. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tüm kullanıcılardan özür dileriz.
Solana (SOL)’da yaşanan bu tıkanıklığın nasıl çözümleneceği şu an için bilinmemektedir. Ancak bu kesinti projenin arkasında yer alan ekibin geçmişten pek de ders almadığı anlamına gelmektedir. Zira geçtiğimiz yıl yaşanmış olan 24 saatlik kesinti yatırımcıların büyük tepkisi ile karşılaşmıştı. Şimdiler de ise yaşanan sorunun o kadar uzun süreli olamayacağı düşünülmekte olsa da Binance’in belirttiği gibi Solana ağının kesintisiz bir şekilde çalışabilmesi için kesinlikle yeni çözümler gerekmektedir.
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.