Samsung Yeni Katlanabilir Telefonunu Tanıttı

0 23

Katlanabilir akıllı telefon sektöründe lider markalardan biri haline gelen Samsung bu alanda yenilikçi adımlar atmaya son gaz devam ediyor. Şirket CES 2022 fuarında dört adet yeni katlanabilir akıllı telefon konsept tasarımını kullanıcıları için tanıttı.

Akıllı telefon sektöründe son yıllarda en çok ses getiren yeniliklerden biri de katlanabilir akıllı telefonlar olmuş oldu. Bu yarışa iddialı bir şekilde katılacağını açıklayan Honor markası da son derece iddialı modelini geçtiğimiz haftalarda ilk kez göstermiş oldu. Onun hemen öncesinde de Samsung’un piyasayı değiştirebilecek üç katmanlı katlanabilir modelli olan telefon hakkında yeni bilgiler elde edilmiş oldu. Bugün CES 2022 fuarında da şirketin bu alanda hazırlamış olduğu dört yeni akıllı telefon tasarımı tanıtıldı.

Şu an için katlanabilir akıllı telefon piyasasının en başarılı ürünlerinden biri olarak anılan Galaxy Z Fols 3 ve Flip Z 3 modelleri ile katlanabilir akıllı telefon alanında oldukça iddialı bir konum elde etmiş olan Samsung Samsung Flex G ve Flex Slidable modellerinin de içinde yer alan dört yeni konsept cihazını kullanıcılar için tanıttı. Ürünlerin tanıtım videoları da internet üzerinden kullanıcılar ve bu yeni seriyi bekleyen teknoloji severler için yayınlandı.

Samsung Flex G ve Samsung Flex S

Tanıtım videosunda ilk sıralarda yer almış olan Samsung Flex S serisi adında da anlaşılacağı üzere S şeklinde katlanabilen bir model olacak gibi görünüyor. Bu ürünü farklı kılan özellik ise hem akıllı telefon olarak hem de tablet olarak kullanılabilir olmasıdır.

Bir diğer konsept tasarım olan Samsung Flex G serisi ise iki defa içe katlanarak katlı konumda iken kullanım seçeneği sunmamaktadır. Samsung dış tarafında ekran olmamasından dolayı bu modelini daha dayanıklı bulduğunu söylüyor.

Samsung Flex Slidable

Samsung’un Flex Slidable konsept tasarımına gelecek olursak yuvarlanabilir ekranı ile OPPO X 2021 modeline bir hayli benzediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yuvarlanarak açıldığı zaman mevcut ekran boyutunda kayda değer bir büyüme meydana geldiğini görmek mümkün olacaktır.

Samsung Flex Note

Samsung’un yeni Flex Note serisi ise katlanabilir akıllı telefon teknolojisini dizüstü bilgisayarlara da getirmeyi planlamaktadır. 17 inçlik ekrana sahip olan Samsung Flex Note iki ekrandan oluşmaktadır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.