Rain 100 Milyon Dolarlık Yatırım Toplamayı Başardı

0 12

Kripto para borsası Rain 100 milyon dolarlık yatırım topladığını açıkladı. Türkiye’de de hizmet vermekte olan bu borsa topladığı yatırımı yasal lisanslar teknolojik altyapı iyileştirmeleri ve istihdam artışı için kullanılacağını belirtti.
2021’den beri farklı ülkelerde hizmet vermekte olan ve 2020 yılında da Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Rain isimli kripto para borsası Serie B yatırım turunu tamamlamış oldu. Bu yatırım turunda 100 milyon dolar toplayan şirket böylelikle öz sermayesini genişletmiş olmuş oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan borsa yetkilileri büyüme hedeflerinin 2022’de devam etmiş olacağını duyurdu.
Rain tarafından yapılmış olan açıklamalarda 100 milyon dolarlık yatırım ile neler yapılacağına dair bazı bilgiler verdi. Şirket yetkilileri toplanan yatırımlarla öncelikle Türkiye gibi hizmet verilen ülkelerde lisans alınması için harekete başlanacak. Ayrıca borsanın çok daha fazla ülkede hizmet verebilmesi için de bazı çalışmalar sürdürülecek gibi duruyor. Rain yatırımın turunda toplamış olduğu paranın bir bölümünü ise istihdam ve teknoloji altyapısı iyileştirmelerine ayrılacağını söyledi.
Türkiye Bölgesel Merkez
Rain tarafından yapılmış olan açıklamalarda Türkiye’ye olan ilgilerinin yüksekliğine de vurgu yapıldı. 2021 yılında Türkiye’deki çalışmalarına oldukça hız verdiklerinden bahseden yetkililer 50 milyon TL’lik bir şirket haline geldiklerini Türkiye’nin kripto para camiasında bölgesel merkez olmasını sağlamak için hizmet vermeye devam edeceklerini ifade ettiler.
Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır tarafından yapılmış olan açıklamalarda şu ifadelere değinildi: Rain olarak bankacılık sektörü temsilcileri ile güçlü ilişkilerimiz ve yasal düzenlemelere tam uyum konusunda hassasiyetimiz herkesin güvendiği bir yapı inşa etmemizin yolunu açtı. Bunun yansıması olarak ise dünyanın çok önemli kurumlarından 100 milyon dolar gibi büyük meblağda yatırım aldık. Bu yatırım sayesinde Türkiye’deki büyüme hedefimize odaklanmaya devam edeceğimizi belirtmem gerekiyor. Türkiye’de kripto para alanında regülasyonların konuşulduğu şu zamanlarda Rain’in önceliği ise herkesin kripto para varlıklarına güvenli şekilde erişimini sağlamak ve regülasyonlara tam uyum sağlamaktır. Rain konusunda uzman global bir teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Alınmış olan yatırımdan inovasyon ve kullanıcı güvenliğini geliştirmek ve ayrıca Rain’in Türkiye pazarında yer alan büyümesini desteklemek adına faydalı olacaktır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.