PlayStation VR 2 Resmen Kullanıcılara Duyuruldu

0 33

Hatta İlk PSVR 2 Oyunu da Oyun Severlere Duyuruldu

Sony, CES 2022 kapsamında PlayStation 5 için hazırlamış olduğu sanal gerçeklik setini kullanıcılara duyurdu. Yeni sanal gerçeklik gözlüğüne PlayStation VR2 ismini verdiğini açıklayan şirket ürünün tasarımını ise şimdilik açığa çıkarmadı. Bu ekipman sayesinde oynanabilecek olan ilk oyun Horizon Call of the Mountain da duyurdu.

Dünyanın en büyük elektronik fuarı olan CES 2022 resmen başlamış oldu. Dün akşam itibari ile çok sayıda şirket CES 2022’de yeni teknolojilerini tanıtmaya devam etti. Bu bağlamda sahne almış olan şirketlerden biri de Japonya merkezli olan teknoloji devi Sony’idi. Düzenlemiş olduğu etkinlikte yepyeni televizyonlarını da duyuran şirket PlayStation 5 için hazırladığı VR oyun ekipmanları ile ilgili de bazı açıklamalarda bulundu.

Aslına bakılacak olursa Sony geçtiğimiz yıl düzenlemiş olduğu etkinlikte PlayStation 5 ile uyumlu VR ekipmanını kısmen kullanıcılara duyurmuştu. El ekipmanı önceki nesilden çok daha gelişmiş bir sahip olduğu fark edildi ve bu yönüyle dikkatleri üzerine topladı. Ancak şirket bu ekipmanın ismini açıklamamak için taklalar atmıştı. CES 2022 bu durumu nihayet sona erdirmiş oldu. Sony PlayStation 5 için geliştirilmiş olan sanal ve artırılmış destekliği sunan el ekipmanına PlayStation VR2 Sense gözlüğe ise PlayStation VR2 adını verdiğini bildirdi.

PalyStation VR2 ile Oynanacak Olan İlk Oyun

PlayStation VR2 isimli gözlüğün teknik detaylarına bakıldığı zaman 120 Hz’ye kadar tazeleme oranı sunan 2000 x 2040 piksel çözünürlüğündeki OLED ekranlar görülmektedir. 110 derece görüş alanı sunan bu gözlüğün hem hareket hem de göz takibi yapabiliyor olması ise kimsenin dikkatinden kaçmadı. Hareketlerinizi ve gözlerinizi izlemek için 4 kameraya sahip olan bu sanal gerçeklik ekipmanı, titreşim, 3D ses ve dahili mikrofon ve kulaklık gibi özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak bu gözlüğün tasarımı ile ilgili ne yazık ki net bilgiler henüz yok.

Bu arada PlayStation VR2 ve PlayStation VR2 Sense ile oynanabilecek olan yeni bir oyunda oyun severler için duyuruldu. Oyunun adı Horizon: Call of the Mountain olarak adlandırıldı.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.