PayPal Kendi Kripto Para Birimini Piyasaya Sürecek

0 15

Çevrim içi ödeme hizmetleri sunmakta olan ABD merkezli PayPal kripto para hamlelerine son gaz devam ediyor. Gelen tüm bu haberlere göre şirket şimdi ise dolar endeksli bir stablecoin piyasaya sürmeyi planlamaktadır.

Son birkaç yıl içerisinde kripto paralar ve blok zinciri konusunda hareketli geçtiğini söylemek sanırım yanlış olmaz. Özellikle oyun şirketlerinin başını çekmekte olduğu birçok şirket kripto para NFT ve blok zinciri konusundaki yatırımların hızla arttırılarak geleceğe yönelik yatırımlar yapmaya çalışmaktadırlar. Birçok online ödeme hizmeti vermekte olan firma da bu konuda yatırım yapan şirketler arasında yer almaktadır.

Kullanıcılar tarafından Twitter’ın kurucusu olarak bilinen Jack Dorsey’in dijital ödeme şirketi Square de kripto paralara ve blok zincirine odaklanmak için şirketin adını veren Block olarak değiştirmiştir. Şimdiler de ise bir başka çevrim içi ödeme hizmeti veren firma olan PayPal’dan yeni bir kripto para adımı geldi ve bu durum kullanıcılarını epeyce şaşırttı. Gelen haberlere göre ise geçtiğimiz aylarda Birleşik Krallık’ta kripto para alım satımını başlatan PayPal kendi kripto para birimini çıkarmayı planladığını duyurdu.

PayPal Coin

Bloomberg’ün yapmış olduğu habere göre PayPal ABD Doları tarafından desteklenen bir stablecoin çıkarmayı planlamaktadır. Şirket tarafından verilmiş olan bilgilerde ve yapılan açıklamalarda PayPal’ın bir para birimi tarafından desteklenen kendi sabit kripto parasını piyasaya sürmek için araştırmalar yürüttüğü ifade edilmiştir. MAcRumours’ta yazarlık yapan yazılımcı Steve Moser de yapmış olduğu incelemelerde şirketin üzerinde çalışmış olduğu kripto paranın isminin PayPal Coin olmasının planlandığını ifade etmiştir.

Tüm yaşanan bu gelişmelere ek olarak Moser şu an için Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) alış satışlara izin vermekte olan PayPal’ın iOS uygulamasında Neo (NEO) adlı bir kripto paraya yönelik olarak referanslar keşfettiğine dair bilgilere ifadelerinde yer vermişti. Düşünülen planlar ile ilgili olarak bahsedilen ayrıntılı açıklamalarda bulunmayan bu şirketin kendi kripto para biriminde hangi seviyede olduğu hakkında şu an için pek fazla detay bulunamamıştır. Fakat kripto paralar ile ilgili yapılan son hamlelerden sonra oldukça memnun olduğu belirtilen PayPal’ın bu yeni hamlesinin yakın zamanda gelebileceği tahmininde bulunmak pek de yanlış olmaz diye düşünüyoruz. Gelişmeler için bizi takipte kalın.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.