Tekno Duyuru

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Web
  4. »
  5. Pagespeed Site Hızı Çalışması

Pagespeed Site Hızı Çalışması

Tekno Duyuru Tekno Duyuru -
144 0

Web sitenizi google arama motorlarına sevdirmenin bir çok yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de sitenizin açılış hızı. Google botları sitenize girerken geçen sürenin hesabını yaparak sitenize bir değer vermektedir. Açılış hızı seo bakımından çok önemlidir.

Sitenizde Bulunan Kodları Optimize Edin

Web sitenizdeki kodların çoğu gereksiz ve eski yöntemler ile yazılmış olabilir. Google botları bu kodları okurken yorulur ve sitenize düşük değer biçmekte. Kodların azlığı hem web sitenizin hızını hem de google botlarınızın sitenizi yorumlaması bakımından çok önemlidir. Web sitenizde bulunan gereksiz dosyaları temizleme işlemi yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Gereksiz yere çağırılan veya yazılan javascript kodları sitenizin açılış hızı büyük derecede etkilemektedir.

HTML5 ve CSS3’ü Sitenizde Kullanın

HTML5 gün geçtikçe büyüyen ve değişen devrim niteliğinde bir proje haline geldi. HTML5 ve CSS3 ortaklığı sayesinde bir çok gereksiz kod artık kullanılmamakta. Google botları bu durumun farkına vararak HTML5 ve CSS3’ü kullanan siteleri daha çok önemsemekte. Bu yazılımları kullanan kişilerin mobil desteği sayesinde kullanıcılara daha kolay ve kullanışlı bir yapı sunmaktadır. Gereksiz kodların azalması sebebi ile HTML5 neredeyse artık çoğu sitede kullanılmaktadır. Sitenize mutlaka HTML5 ve CSS3 desteği ekleyin.

CSS Dosyalarını Azaltmak için CSS Sprinte kullanın

CSS sprinte sayesinde büyük bir boyut farkı yaratacaksınız. Seo danışmanlarının da önerdiği sprinte özelliği sayesinde çok resim kullanmamış olacak hem açılış hızını artıracak hemde büyük ölçüde yer fazlalığı kapsamış olacaksınız. Sprinte özelliği birçok resimi aynı resim üzerinde birleştirerek tek resim haline getirmekte. Bu saye de aynı resim üzerinden birçok resim dosyasını çağırmanıza yardımcı olmaktadır.

Reklam Fazlalığından Kaçının!

Sitenizde gelir getirmek için eklediğiniz reklamlar kasmalara, sitenin geç açılmasına sebep olabilmekte. Bu yüzden sitenizde fazla ve gereksiz reklam kullanmayın. Sitenizde bulunan fazla reklamlar kullanıcıların sitenizde geçirdiği zaman da etkileyerek çıkmalarına sebep olabilmektedir.

CND Sisteminden Yararlanın

CND sistemi birçok hitli sitenin kullandığı ve oldukça sevilen bir yazılımdır. Sitenizdeki trafik sorununu ortadan kaldırarak gereksiz kasmaları engellemektedir. WordPress sitemini kullanan çoğu hitli site CND sistemini kullanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir