OPPO Find X5’in Özellikleri

0 11

OPPO özellikle son yıllarda olduğu gibi 2022 yılında da yeniliklerle donatılmış akıllı telefon modellerini piyasaya çıkarmaya hazırlanmaktadır. Dev akıllı telefon üreticisinin yakında piyasaya çıkaracak olduğu Oppo Find X5’in öne çıkan özelliklerini sizler için hazırladık.
Oppo yakında yeni amiral gemisi telefon serisi olan Find X5’i piyasaya çıkaracak. Üç yeni akıllı telefon modelinin duyurulacağı söylenen yeni serinin bazı teknik özellikleri duyuruldu.
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan OPPO’nun yeni amiral gemisi Find X5 şarj kapasitesi ve işlemcisi ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Üretmiş olduğu akıllı telefon modelleri ile kullanıcıları heyecanlandırmayı başaran şirketin yeni serisi Find X5’in şimdiye kadar ortaya çıkan bazı teknik özelliklerini şimdi sizler için sıralayacağız.
OPPO Find X5 Özellikleri
Yeni serinin öne çıkan özellikleri hızlı şarj performansı ve görüntüleme yetenekleri olarak öne çıkmaktadır. Öncelikle son zamanlarda piyasaya sürülen akıllı telefonlarda da olduğu gibi OPPO Find X5 serisinin tüm modellerinin de Qualcomm’un Snapdragon ailesinin yeni üyesi olan 8 Gen 1 yongalarından güç alacağı belirtildi. OPPO yakın zaman içerisinde kendi geliştirmiş olduğu ilk görüntülü çipi Mariana MariSilicon X2i piyasaya çıkarmıştı. Yeni akıllı telefon serisinin Find X5’te de b çipin kullanılacak olduğu düşünülmektedir. Snapdragon 8 Gen 1 yongaları ile donatılmış olan Oppo Find X5 80 W hızlı şarjı destekleyecektir. Bu serinin devamı olacak olan modellerse ise bu performans artarak 100 W’a kadar yükseltilmesi planlanmaktadır.
Oppo’nun yeni amiral gemisi Find X5’te kullanılacak olan çip teknolojisi MariSilicon X bağımsız bir görüntü sinyal işlemcisi ile beraber gelecek. Snapdragon 8 Gen 1’in bünyesindeki ISP ile yetinmeyen Oppo bu sayede görüntülerde 20 bit 120 db dinamik aralık ve 4K videolarda ise gerçek zamanlı RAW format işleme özelliği sunacaktır.
Kullanıcılarının özellikle heyecanla beklediği yeni amiral gemisi olan serinin ilk akıllı telefonu olan OPPO Find X5’in şimdilik ne zaman piyasaya sürüleceği net olarak bilinmiyor. Ama kullanıcılar ve telefonu almak isteyen kitle özellikleri hakkında yakından bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.