Netflix Otomatik Intro Atlama

0 33

Netflix dizi girişlerini otomatik geçmek pek çok kullanıcının oldukça kullanışlı bulduğu bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Netflix’in skip özelliği sunması ile beraber akıllara gelen ilk sorulardan biri ise bu geçişin otomatik bir hale gelmesi olmuştur.
Netflix Dizi Girişi Otomatik Atlama Özelliği
Netflix dizilerinde kimi zaman birkaç saniyeden daha uzun tutulmayan dizi introları kimi zaman ise diziden daha uzun süren dizi introları karşımıza çıkmaktadır. Yalnızca dizilerde yer alan introların uzunluğu değil art arda izlenen dizilerde her bölümün başında tekrar tekrar intro geçmek sinir bozucu olabilmektedir.
Özellikle desktop tarzı bir cihaz yerine akıllı televizyon gibi komut vermenin daha zor olduğu cihazlarda intro geçmek daha da can sıkıcı oluyor ve otomatik intro geçme özelliğinin olması gerektiğini akıllara getiriyor.
Ne yazık ki şu anlık Netflix otomatik intro geçme özelliğini kullanıcılarına sunmuş değil. Her ne kadar bu özelliği bölüm başında manuel olarak intro atlama seçeneği getirmiş olsa da sizlerle paylaşacağımız bu yöntem sayesinde herhangi bir skip butonuna tıklamanıza gerek kalmadan tüm dizi bölümlerinizi otomatik olarak intro atlanmış şekilde izleme gerçekleştirebileceksiniz.
Netflix Otomatik Intro Atlama
Netflix otomatik intro atana için sunduğumuz bu yöntem Google Chrome aracılığı ile çalışmayı sürdürmektedir. Bu özellik hem Windows hem de MacOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilmektedir.
1. Adım: Google Chrome’u açın ve sağ üstte yer alan üç noktaya basınız.
2. Adım: Ardından seçeneklerden More Tools Diğer Araçlar kısmına geçiniz.
3. Adım: Uzantılar yani Extensions’ı seçiniz.
4. Adım: Karşımıza çıkacak olan sayfadan en solda yatık üç adet çizgi bulunan kısma yani Ana Menü’ye tıklayınız.
5. Andım: Ana Menü’den en aşağıda bulunan Google Chrome Web Store’a tıklayınız.
6. Adım: Google Chrome Web Store sayfasında sol tarafta bulunan arama kısmına Netlix Super yazıp aratınız.
7. Adım: Uzantıyı ekledikten sonra eklenti ayarlarını değiştirmeyi unutmayınız.
8. Adım: Eklentiye yalnızca bir kez tıklamanız yeterli, ekrana gelecek ayarlamada Watch Intro’yu Skip Intro’ya çevirip yaptığınız değişikliği kaydediniz.
9. Adım: Eklenti ayarlarını değiştirdikten sonra özellik yine de Netflix’e yansımayacaktır ve otomatik skip atlama özelliği için bir kez Netflix sayfanızı yenilemeniz gerekecektir.
10. Adım: Netflix sayfasını yeniledikten sonra izlediğiniz tüm bölümler otomatik olarak intro geçme seçeneği elemden introsu geçilmiş olarak karşınıza çıkacaktır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.