Metaverse Evreninden Arsa Satın Alınabilecek 6 Platform

0 23

Metaverse çılgınlığı tüm dünyada son hızı ile devam ederken internet kullanıcılarının son odak noktası, metaverse arsaları olmaya başladı. Biz de metaverseden arsalar alıp satabileceğiniz popüler platformları derledik.

Özellikle eski adı ile Facebook, yeni adı ile Meta’nın metaverse geleceğini tanıtması ile beraber büyük bir ivme kazanan metaverse akımı her geçen gün yeni bazı projeler görmemizi sağlamaktadır. Bu projelerden bazıları ise metaverse’ü dünyamıza yansıtmayı hedeflerken birçoğu insanların geleceğe yatırım yapmalarını sağlayacak bazı hizmetler sunmaktadır.

Metaverse her ne kadar günümüzde hedeflenmiş olan gerçekliğe göre hala soyut bir kavram olmuş olsa da şimdiden milyonlarca doların döndüğü bir sektör haline geldi. NFT pazarı metaverse ivmelenmesi ile aynı oranda ivmelenirken diğer taraftan da sanal arsa adı verilen kullanıcıya sanal dünyada dijital arsanın tanımlandığı projeler piyasaya hakim olmaya çoktan başladı. Bizler de bugün metaverse’te sanal arsa alış satışı yapılabilecek popüler platformları derledik.

Metaverse’te Arsa Alım Satımı Yapılabilecek Platformlar

Decentraland

Ortalama ücret: 30 bin dolar (son 7 gün – tüm NFT çeşitleri)

Samsung’un bile metaverse evrenine kendini hızlıca atarak kendi mağazasını açmış olduğu Decentraland tamamen sanal arsalardan oluşan bir platform geliştirdi. Burada arsaların değeri genellikle merkez yerler olmuş olsa da Genesis Plaza’ya yakınlaştıkça artmaktadır. Fakat arsanın değeri aynı zamanda arsanın büyüklüğü arsada bulunan yapılar ve barındırmış olduğu objelerle beraber artış göstermektedir.

The Sandbox

Ortalama ücret: 14,8 bin dolar (son 7 gün – tüm NFT çeşitleri)

Decentraland’ın en büyük rakibi olarak adlandırılan The Sandbox tıpkı Decentraland gibi oyuncuların kendi arsalarını oluşturabildiği ve bu arsaları satışa çıkarabildiği dijital bir platformdur. The Sandbox üzerinde bulunan arsalar da barındırmış olduğu varlıklara göre değere sahip olmaktadır. The Sandbox bugüne kadar olan Skybound Entertainment, Ubisoft ve SoftBank tarafından desteklenmiştir.

Somnium Space

Ortalama ücret: 18,9 bin dolar (son 7 gün – tüm NFT çeşitleri)

Decentraland ve The Sandbox’ın aksine sanal gerçeklik desteği sunmakta olan Somnium yine her iki oyunda da olduğu gibi arsa oluşturup burayı tasarlamanızı ve arsa alış satışı yapmanızı sağlamaktadır. Somnium’da bulunan arsaların fiyatları da haritada bulundukları ve arsada yer alan varlıkların değerine göre değişmektedir.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.