JPMorgan’ın 2022 Sonu Bitcoin Fiyat Tahmini Şaşırttı

0 12

Bitcoin’in son zamanlarda yaşamış olduğu dalgalı seyir kimi yatırımcılarını endişelendiriyor kimi yatırımcıları ise mutlu ediyor. Özellikle yüksek seviyelerden alım yapan yatırımcılar Bitcoin’in durumunu ve ekonomistlerin açıklamalarını an be an takip ediyor. Gelin beraber dünyanın en büyük bankası olan JP Morgan Bitcoin hakkında neler söylüyor bakalım.
Dünyanın en büyük bankası olan JP Morgan müşterileri ile yapmış olduğu bir ankette 2022 sonu Bitcoin tahminlerini ortaya çıkardı. Buna göre ise yatırımcıların yalnızca %5’lik bir kısmı Bitcoin’in 100 bin dolara yükselmesini beklediğini söyledi.
Dünyanın en büyük bankalarından biri olan JP Morgan düzenli olarak kripto paralara ilişkin önemli açıklamalarda bulunmaktadır. Geçtiğimiz aylarda kripto para piyasalarındaki yükselişin gerçekçi olmadığını ve köpüklendiğini söyleyen banka daha sonra Bitcoin’in adil değerinin 35 bin dolar olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde Ethereum mu Bitcoin mi sorusunun cevabını vermişti.
JP Morgan cephesinde bugün de kripto paralara yönelik önemli bir gelişme oldu. Müşterilerine yönelik bir anket düzenleyen JP Morgan anketle beraber kripto para piyasasındaki genel beklentiyi ortaya koymuş oldu. Bu ankete göre ise katılımcıların %41’i Bitcoin’in 2022 yılını 60 bin dolar civarında tamamlayacağını düşünüyor. Öte yandan yalnızca %5’i Bitcoin’in 100 bin dolar civarına yükselmesini bekliyor.
Daha Önce İse Uzun Vadede 146 Bin Dolar Olacağı Söylenmişti
13 Aralık – 7 Ocak tarihlerinde 47 müşterinin katılmış olduğu anket uzun süredir dalgalı bir seyri olan kripto para piyasası hakkındaki bazı tahminlere uyarken bazılarınaysa uymamaktadır. Bu da kripto para piyasasının şu an da ne kadar beklenmedik olduğunu ve piyasada geleceğe yönelik tahminin zor olduğunu söylemek doğru olacaktır.
JP Morgan kasım ayı içerisinde yayımlamış olduğu bir raporda ise yatırımcıların yüzünü güldüren bazı detaylara yer vermişti. Banka Bitcoin’in kurumlar portföyünde altının yerini almaya başlaması durumunda uzun vadede 146 bin dolara yükselebileceğini ifade etmişti. 2022 yılında da 73 dolar seviyelerinin makul olacağını ve o seviyelerde dolaşacağını söylemişti. Goldman Sachs da altının payını alması durumunda Bitcoin’in 2022 yılında 100 bin dolar seviyelerini göreceğini belirtmişti.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.