Instagram’a Yeni Özellik Geliyor: Tartışma Yaratacak!

0 20

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline geldi. Öyle ki çevremizde Instagram’ı olmayan insanlara nasıl ya der gibi bakar olduk. Bu kadar çok kullanıcıya sahip olması onu sürekli değişmeye ve gelişmeye zorlamaktadır çünkü her kullanıcıya uygulamayı beğendirmek mümkün değildir.
Instagram’ın üzerinde çalışmış olduğu yeni bir gizli özellik ortaya çıktı. Kodlarda tespit edilmiş olan özellik kullanıcıların takipçi listesinin tamamını diğer kullanıcıların görmesini engellemektedir. Instagram yeni özellik ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu an için net olarak bilinmemektedir.
Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram yeni bir özellik yolda olduğu ortaya çıkmış oldu. Instagram’la ilgili yaptığı sızıntılar ile bilinen Alessandro Paluzzi tarafından ortaya atılan yeni özellik kullanıcıların gizlilik seviyesini bir nebze daha arttıracak gibi görünmektedir. Zira bu özellik sayesinde kullanıcılar takipçi listelerini istedikleri gibi sınırlandırabilecekler.
Instagram kullanan okurlarımızın da bildiği üzere takip edilen bir hesabın profil sayfası ziyaret edildiği zaman hesap sahibini takip eden kullanıcılar ile hesap sahibinin kimleri takip ettiği diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilmektedir. Üzerinde çalışılan yeni özellik tam olarak bu noktaya parmak basmaktadır. Özellik kullanılabilir olursa kullanıcılar kimleri takip ettiğinin görüntülenmesini kısıtlayabilceklerdir.
Şimdilik Doğrulanmış Hesaplar İçin Geçerli Olacak
Alessandro Paluzzi’nin ortaya çıkarmış olduğu şu an için yalnızca doğrulanmış olan hesaplar için geçerli olacak olan bir yeniliktir. Özelliği Netflix’in resmi Instagram hesabı üzerinden örnekleyen Paluzzi’ye göre ise özellik aktifleştiği zaman doğrulanmış bir hesabın takipçi bölümüne girildiğinde bir not ile karşılaşılacaktır. Bu notta ise hesabın takip ettiği tüm kullanıcıların yalnızca hesap sahibi tarafından görüntülenebileceğini ifade edilecek.
Instagram bu yeni özellik ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu yeni özelliğin bir gün tüm kullanıcıların beğenisine sunulup sunulmayacağı kesin olarak bilinmemektedir. Öte yandan ise özelliğin kapmasının tüm kullanıcılar için genişletilip genişletilmeyeceği de henüz bilinmemektedir.
Instagram’a gelecek olan tüm yeni özelliklerin yakından takipçisi olmaktayız. Daha önceki yazılarımızda da yeni çıkacak olan bazı özelliklere yer vermiştik. Instagram yeni özelliklerini yakından takip etmeye devam ederek sürekli bilgilendirme yapacağız.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.