Hepimiz Başına Mutlaka Gelmiştir: Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

0 65

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda genel olarak SIM kartın cihaz tarafından algılanmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan Ağda Kayıtlı Değil Hatası çözümü için takip etmeniz gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda Ağda Kayıtlı Değil hatasının çıkmasının nedeni genel olarak telefonun SIM kartı algılamaması ya da algılasa bile bazı ağ ayarlarının doğru şekilde yapılamamasıdır.

Ağda Kayıtlı Değil hatasının çözümü için kullanılacak yöntemler fiziki sorunları kapsamamaktadır. Yani android telefonunuzun SIM kart yuvasında ya da SIM kartınızda bir hata varsa bu yöntemleri uygulayıp sonuç alınamazsa daha sonra GSM operatörünüze ve cihazın teknik servisine danışabilirsiniz. Ağda Kayıtlı Değil hatasının çözümü için aşağıda verdiğimiz çözümleri deneyebilirsiniz.

Ağda Kayıtlı Değil Hatası Çözümü

1.Yöntem: Android Telefonunuzu Güncelleyin

1.Adım: SIM kartını çıkartınız.

2.Adım: Telefonu yeniden başlatınız.

3.Adım: SIM kartı takınız.

4.Adım: Ayarlar sayfasını açınız.

5.Adım: Yazılım Güncelleme sayfasını açınız.

6.Adım: Yeni bir güncelleme varsa yükleyiniz.

7.adım: İşleminiz tamamlanmıştır.

2.Yöntem: Mobil İnternet Ayarlarını Yapılandırınız

1.Adım: Ayarlar sayfasını açınız.

2.Adım: Mobil Ağ seçeneğine tıklayınız.

3.Adım: Erişim Noktası sayfasını açınız.

4.Adım: Bilgiler sayesinde ayarlarınızı yapılandırınız.

5.Adım: İşleminiz tamamlanmıştır.

3.Yöntem: Farklı Bir SIM Kart Deneyiniz

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu sorun teknik bir sebepten kaynaklanmayabilir. Bu durumda hem SIM kartında hem de SIM kart yuvasında herhangi bir problem olabilir. Böyle bir problemin tespiti için yapılabilecek en iyi tespit farklı bir SIM kart takıp denemenizdir. Eğer tekrar aynı hatayı almıyorsanız sorun sizin SIM kartınız ile alakalı bir problemdir.

4.Yöntem: Cihazınızı Sıfırlayınız

Birden çok farklı sebeple ağda bir sorun oluşmuş olabilir. Bu sebeple SIM kartı telefondan çıkarınız ve cihazınızı sıfırlayınız. Sıfırlama işleminin ardından SIM kartınızı tekrar takıp yeniden telefonunuzu açın sorunun çözüldüğünü göreceksiniz.

5.Yöntem: GSM Operatörünüzle Ya Da Cihazın Teknik Servisi İle İletişime Geçiniz

Maalesef daha önce de söylediğimiz gibi Ağda Kayıtlı Değil Hatası sebebi SIM kart yuvası ya da SIM kart kaynaklı olabilmektedir. Eğer tüm yöntemleri denediniz ve bir sonuca ulaşamadıysanız GSM operatörünüzle ya da cihazınızın teknik servisi ile iletişime geçebilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.