En Güvenilir Kripto Para Borsaları

0 58

Kripto para borsası, gerek yatırımcıların aşina olmadığı türden bir borsa olması gerekse yeni olması sebebiyle bir güvensizlik imajına sahiptir. Teknoloji dünyasında güvenlik, kesinkes sağlanabilen bir şey değildir. Ancak en güvenilir kripto para borsaları, yatırımcılarının güvenliği konusunda en az açık ile hizmetlerini yürütmektedir. Bu yazımızda bu bahsi geçen en güvenilir kripto para borsalarından söz edeceğiz.

Kripto Para Borsaları Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Mazisi uzun yıllara dayanmasa da kripto paralar, özellikle son birkaç yılda herkesi etkisi altına aldı ve az ya da çok, çoğu kişinin yatırımlarını yönelttiği bir araca dönüştü. Kripto para borsaları ülkemizde yaygınlaşmadan ve tanınmadan önce işleyen yatırım sistemi ise şu şekildeydi; broker olarak tabir ettiğimiz yurtdışı menşeili kişiler yatırımcılardan sermayeyi alır, kripto para borsalarında değerlendirir ve bu şekilde yatırımcının kazanç elde etmesine aracılık ederdi. Ancak bu sistem bazı kişiler tarafından suistimal edildi ve farklı tarzda dolandırıcılık vakaları ortaya çıktı. Bunun bariz nedeni ise en güvenilir kripto para borsalarının ülkemizde faaliyete başlamaması oldu.

Kripto para yatırımında ortaya çıkan bu aksaklıklar ise doğal olarak yatırımcıların güvenilir borsa arayışı içine girmelerine sebebiyet verdi. Geldiğimiz noktada ise kişiler, birçok güvenilir kripto para borsaları ile yatırım yapabilmektedir. En güvenilir kripto para borsalarına kısaca değinecek olursak;

Binance

Binance, ülkemizde ve dünyada en çok bilinen kripto para borsalarından bir tanesi. Yatırımcıların güvenlik kaygılarını en aza indiren bir politikası olan Binance, gerek işlem hacmi gerekse bilinirliği dolayısı ile de güvenliğe önem vermek zorundadır. Gelinen noktada neredeyse hiçbir sorunun yaşanmadığı Binance, yatırımcılarına sağladığı daha birçok olanak ile listenin başını hak ediyor.

Binance Borsasına kayıt olmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz ve bu sayede %20 komisyon indirimi kazanırsınız.

-> Binance Kayıt Ol

Coinbase

Kurumsal şirketlerin yatırım danışmanları tarafından oldukça popüler olan Coinbase, merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan en güvenilir kripto para borsalarından bir tanesi. Her ne kadar ülkemizde Binance kadar kullanımı yaygın olmasa da dünya genelinde tercih edilen bir kripto para borsası.

Huobi Global

En güvenilir kripto para borsaları denilince Huobi Global’den bahsetmemek olmazdı. Çin Halk Cumhuriyeti her ne kadar son zamanlarda radikal açıklamalar yaparak piyasanın dalgalanmasına neden olsa da en güvenilir kripto para borsalarından bir tanesine ev sahipliği yapıyor. Huobi Global Çin’in en büyük borsalarından birisi olarak kabul ediliyor ve ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunmakta.

Bu sayılan 3 en güvenilir kripto para borsasının haricinde; Gateio, Kraken, KuCoin, OKEx, MEXC gibi yüksek yatırımcı kitlesine sahip borsaları da ekleyebiliriz. Unutmamak gerekir ki kripto para borsaları her ne kadar güvenlik önlemlerini üst seviyede tutsa da, kullanıcıların, birtakım önlemler almaları gerekmektedir. Aksi halde kullanıcı kaynaklı güvenlik açıkları ile maddi kayıpların yaşanması kaçınılmaz olabilir.

+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.