Elon Musk’tan Ölümsüzlük Açıklaması

0 49

Geçtiğimiz aylarda ölümsüzlük hakkında yatırımlar yapan Amazon’un sahibi Jeff Bezos ile dalga geçen Elon Musk ölümsüzlüğün insanlık için neden risk taşıdığını anlattı.

Dünyanın en zengin girişimcileri arasına adını yazdıran Elon Musk her geçen yıl teknoloji alanında yeni çalışmalar ve yatırımlar yapmaktadır. SpaceX ve Tesla gibi yenilikçi şirketlerin sahibi olan Elon Musk bilimin bazı sınırları olması gerektiği hakkında açıklamalarda bulundu. The Wall Street Journal adlı medya kuruluşuna konuşan Elon Musk ölümsüzlüğün insanlık için son derece zararlı olacağını ve insanların ölmesi gerektiğini ve nedenini açıkladı.

Ölümsüzlük alanındaki çalışmalara milyon dolarlık yatırımlarıyla gündeme gelen Amazon’un sahibi Jeff Bezos bu konu hakkında Musk’dan alaycı bir tepki ile karşılaşmıştı. Bezos’un davacı kişiliğine atıfta bulunan Elon Musk attığı bir tweet ile eğer araştırmaları işe yaramazsa ölüme dava açacak diye söylemlerde bulunarak alaycı ifadeler kullanmıştı. Şimdiyse ölümün insanlık için neden bir gereklilik olduğunu Elon Musk açıkladı.

İnsanlar Ölmezse İnsanlık Gelişmez

Şu anda yaşlanma karşıtı ya da ölümsüzlük vaat eden herhangi bir teknolojiden haberdar olmadığını söyleyen Elon Musk insanlar tarafından ortaya atılan farklı ve yeni fikirlerin insanlığı daha iyi bir geleceğe taşıyacağını söyledi. Bu neden ile kalıplaşmış düşünce yapılarıyla bu hedefin gerçekleştirilemeyeceği kanaatinde olduğunu keskin bir dille ifade etti. İnsanların ölmeleri önemli çünkü birçok kişi sahip olduğu fikirleri değiştirmiyor, sonra da ölüyor eğer sonsuza kadar yaşamış olsaydık yaşadığımız toplum da yeni fikirlere kapalı ve kemikleşmiş bir yapıda olurduk sözlerini söyleyen Elon Musk ölümsüzlük fikrine neden karşıt olduğunu açıkça ifade etmiş oldu.

Çok Çocuk Yapın

Aynı zamanda altı çocuğa sahip olan Elon Musk medeniyetin ayakta kalması için daha fazla çocuk sayısına ulaşılması gerektiğine vurgu yaptı. Dünya genelinde hızla düşen doğum oranı insanlık için en büyük risklerden biridir, ölümsüzlük sayesinde giderek daha da fazla çocuk yapamayan yaşlı nüfus olacağını ve bunun da doğum oranını düşüreceğini savunuyor.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Doğum oranları arttırılmalı mı? Ölümsüzlük konusundaki görüşlerinde Bezos mu yoksa tam aksini düşünen ve savunan Elon Musk mı haklı?

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.