Dünyanın En Büyük Üçüncü Bitcoin Balinası Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Satın Alımı Yaptı

0 36

Kime ait olduğu henüz bilinmeyen en fazla Bitcoin’e sahip üçüncü cüzdanın sahibi geçtiğimiz saatlerde 21 milyon dolar değerinde 456 adet Bitcoin alımı daha yaptı. Cüzdandaki Bitcoin sayısını 120 bin 845’e yükseltti.

Dünyanın ilk kripto para birimi olarak karşımıza çıkan ve merkeziyetsiz olarak adlandırılan bir para transferi ağı oluşturma amacı ile dünyaya getirilmiş olan Bitcoin dün 13 yaşına girdi. Yaratıcısının kim olduğu henüz bilinmeyen ve günümüzde kurucusu hala daha gizemini korumakta olan kripto para birimi son günlerde dalgalı bir şekilde piyasayı etkilemeye devam ederken bu yazıyı yazdığımız zaman piyasa değeri 46000 dolar seviyelerinde seyretmektedir.

Bitcoin’in değerinin inişli-çıkışlı olduğu son zamanların ardından bugün yatırımcıları yakından ilgilendiren önemli bir işlem gerçekleşti. Kripto para piyasasındaki en büyük üçüncü Bitcoin balinası olarak biline balina yaklaşık 21 milyon dolar değerinde 456 Bitcoin alımı gerçekleştirdi. Bu işlem 2022’nin şimdilik en büyük kripto satım alım işlemi olarak kayıtlara geçmiştir.

Bu Cüzdanda 120 bin 845 Adet Bitcoin Var

Kripto para piyasasında gerçekleşen devasa işlemleri paylaşan Whale Alert botunun paylaşımına göre işlem Coinbase’te gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık olarak 15-16 saat önce yapılmış olan 21 milyon 161 bin dolar değerindeki işlemle birlikte en büyük üçüncü Bitcoin cüzdanındaki Bitcoin miktarı 120.845,57’ye yükselmiş oldu. Bu da bu cüzdanda yaklaşık 5,6 milyar dolarlık Bitcoin’in varlığı anlamına gelmektedir.

Bahsi geçen kripto para cüzdanının sahibi şu an için bilinmemektedir. Fakat Bitcoin’in fiyatının yeniden 46 bin dolar seviyelerine düştüğü bugünlerde yapılmış olan bu yüklü alım pek çok yatırımcının ilgisini çekmiş durumdadır. Bitcoin geçtiğimiz haftaya göre yaklaşık olarak %9’a yakın bir değer kaybı yaşamıştır. Birçok yatırımcı ise kısa vadede yaşadıkları sorunlara rağmen kripto para piyasasından hala daha mutlu şekilde beklemektedir.

Kripto para yatırımcıları şu an için ikiye ayrılmış durumda. Bir kısım yatırımcı ilerleyen günlerde Bitcoin’in değerleneceğini düşünerek alımlarına devam etmekte, diğer kısımdaki yatırımcılar ise düşüşün devam edeceğini düşünerek ne yeni alım yapmakta ne de elindeki kripto paraları satmaktadır.

 

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.