Clubhouse Artık İnternet Tarayıcıları Üzerinden Ulaşıma İmkan Tanınacak

0 16

Clubhouse yeni bir özelliğini test etmeye devam ediyor. Yalnızca mobil uygulamasından erişilebilen Clubhouse yakın bir zamanda internet tarayıcılarına da eklenecek gibi görünüyor.

2020 yılında geliştirilen ve piyasaya sürülen o günden bu yana bir hayli ses getiren Clubhouse uygulamasına şu ana kadar yalnızca mobil uygulaması üzerinden ulaşılabiliyordu. Ancak yapılmış olan yeni açıklamalara göre kullanıcılar artık uygulamaya internet tarayıcıları üzerinden de girebilecektir. Buna ek olarak platforma üye olmadan kullanıcılar da Clubhouse odalarına gönderilmiş olan linkler üzerinden girebileceklerdir.

Bu yeni özellik şu an için yürürlüğe girmedi. Ama elde edilen bilgilere göre Clubhouse’un geliştiricileri uygulamayı internet tarayıcılarına entegre etmek adına çalışmalarına başlamış bile. Kullanıcılar uygulamanın mobil versiyonundan oluşturmuş oldukları odaların linklerini sosyal medya üzerinden ya da e-posta yolu ile başkalarıyla paylaşabileceklerdir. Böylelikle platforma üye olma zorunluluğu olmadan üye olmayan kullanıcılar da odalara katılım sağlayabileceklerdir.

Üye Olmayan İle Üye Olanın Farkı Nedir?

Uygulamanın geliştiricileri eklemeyi planladıkları bu yeni özelliği ABD’de sayılı kullanıcı üzerinde test etmeye çoktan başladı. Her ne kadar üye olmayan kullanıcılar odalara katılabiliyor olsalar da oda oluşturmak ve link paylaşmak hala üyeler için özel bir özellik olacaktır. Şu an için bu özelliğin ne kadar süre boyunca test edileceğine dair bir bilgi paylaşmış durumda değildir. Ancak bu girişimin başarılı olması halinde Clubhouse’un kullanım alanı oldukça genişleyecek gibi gözüküyor.

Clubhouse’un her daim iyi anlamda popüler olduğunu söylemek şu an oldukça güç bir durumdur. Yayınlandığı günden itibaren bugüne kadar bazı özellikleri ile kendinden oldukça bahsettiren uygulama geçtiğimiz yıl da bir skandala konu olmuştu. Ancak geçtiğimiz ay ülkemizdeki Clubhouse kullanıcıları için olumlu bir gelişme yaşanmış ve Türkçe dil desteği platforma eklenmiştir. Peki uygulamanın internet tarayıcılarına taşınması hakkında siz kullanıcıların fikirleri nedir? Özellikle yurt dışında bu uygulamadaki değişikliğin bazı kullanıcıların hoşuna gitmiş olsa da bazıları bu uygulamanın yersiz ve Clubhouse’u Clubhouse yapan kendine has olan özelliğini tamamen değiştirdiğini düşünmüş durumdadır.

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.