Cloud Mining Nedir? Nasıl Kazanılır?

0 66

Cloud Mining Nedir ?

Cloud Mining, kazım yapmaya yetecek maddi imkanları bulunmayan kişilerin, kazım yapmaya yarayan cihazları kiralayarak mining işlemi yapması olarak adlandırılabilir. Cloud Mining yani diğer adıyla bulut madenciliği sanal olarak para kazanmanın bilinen yollarından yalnızca bir tanesidir.

Belirli şartlar altında sözleşme yaptığınız cloud mining firmalarına ait bilgisayar ya da bu amaçla kullanılan cihazlar devamlı suretle açık ve çalışır durumdadır. Bulut madenciliği, herhangi bir mining rig sistemi kurmanızı gerektirmez. Yalnızca anlaştığınız ücret üzerinden cihazların kirasını ödeyerek coin kazanmanız mümkündür.

Ülkemizde cloud mining hizmetini sağlayan firmalar bulunduğu gibi pek çoğu da yurtdışında bulunmaktadır. Dünya çapında bilinen ve en güvenilir firmalar; Hashflare, Mining, Genesis gibi firmalardır. Kullanıcıların, kiralayacağı kazım yapmalarına yarayacak cihazların kirasını, (ekran kartı, işlemci vb.) kazım sonucunda elde edilen kripto para ile ödemeleri de mümkündür. Bu bakımdan herhangi bir sermayeye ihtiyaç olmadan bulut madenciliği yapılması mümkündür.

Cloud Mining (Bulut Madenciliği) Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere kripto para madenciliği, kripto para adı verilen sanal paraların üretilmesi, doğrulanması ve piyasada işlem görmesini ifade etmektedir. Sistematik şekilde gerçekleşen bu süreç, bir blok zinciri olarak kabul edilmektedir. Zincirin her bir halkası ise sanal paranın doğrulanmasını kapsamaktadır. Yapılan bu doğrulama ise, madencilikte kullanılan cihazların hesaplama gücünü kullanarak tabiri yerindeyse matematik problemlerinin çözülmesi ile gerçekleşmektedir.

Doğrulama işleminde, diğer bir anlatımla sanal paranın üretilmesinde gereksinim duyulan ise yüksek işlem hacimli bilgisayar donanımları olmaktadır. Kripto paraların ilk ortaya çıktığı süreçte, gerçekleşen bu doğrulama işleminin kapasitesi gereği güçlü donanım aygıtlarına ihtiyaç duyulmamaktaydı. Ancak gelinen aşamada kripto paraların üretilmesi için yüksek işlemci gücü gerekmektedir. Bu da beraberinde yüksek maddi değeri olan donanımsal parçalara ihtiyacı, güçlü elektrik altyapısını, donanımları depolanabileceği bir alanı ve yapılan işlem neticesinde ısınan ortamın soğutulması ihtiyaç duyulan altyapıyı gündeme getirmektedir.

Bu sayılan gereksinimler elde edildiği takdirde, kurulan bir mining rig sistemi ile kripto para üretebilir, ürettiğiniz bu kripto paraları satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Cloud Mining Nasıl Çalışır?

Kripto para madenciliği, yukarıda bahsettiğimiz üzere maddi külfeti olan bir yatırım sistemidir. Ancak Cloud Mining sistemi ile; donanım, elektrik, depolama, soğutma gibi hususları düşünmenize ve tedarik etmenize gerek kalmadan kazım yapabilirsiniz. Bunu size sunan şirketler ile yapacağınız sözleşme çerçevesinde kripto para madenciliği yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

Cloud Mining sisteminin çalışma prensibi; kullanıcıların, hizmeti sunan firmadan kiralayacakları işlemci gücüne karşılık elde ettikleri sanal paradan belirli bir oranı firmaya vermeleri ile gerçekleşir. Cloud Mining şirketleri aldıkları payın haricinde kullanıcında, donanımsal aletler için, elektrik içi ve diğer giderler için ek olarak bir ücret daha almaktadır.

Cloud Mining Firmaları

Kripto paraların bu denli yüksek hacim kazanmasının ardından birçok bulut madenciliği firması hizmet vermeye başlamıştır. Ancak bu alanda uzun yıllardır hizmet veren ve belirli bir otorite kazanmış firmalar ile çalışmanızı tavsiye etmekteyiz. En güvenilir cloud mining firmalarına birkaç örnek vermek gerekirse;

Storm Gain Bulut Madenciliği: Madencilik adına yapacağınız tüm işlemleri, cep telefonunuzdan dahi kolaylıkla yönetmenizi sağlamaktadır. Vereceğiniz tüm komutları telefonunuzda bulunan mobil uygulama üzerinden gerçekleştirebilir ve kazancınızı bu şekilde yönetebilirsiniz. Cloud Mining hızı ise sunucuların yoğunluğu ve işlem gerçekleştiren kullanıcıya bağlı olarak artıp azalsa da açık ara en iyi bulut madenciliği firmalarından bir tanesi.

Genesis: Genesis bulut madenciliği, bu alanda faaliyet yürüten onlarca firma arasında en güvenilir olanlarından bir tanesi olarak kabul ediliyor. Madencilik için kullanılan ekipmanlar, kullanıcılara sunduğu hızlı işlem garantisi ve mining hızı bakımından rekabet edilemez olduğunu kanıtlayan bir firma.

+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.