Bitcoin İçin Kötü Başlangıç

0 13

Bitcoin yılın en kötü başlangıcını yapan kripto paralar arasına girdi. Yüzde 16.8 oranında değer kaybı yaşandı. Bitcoin’in düşüşü ile beraber diğer kripto paralarda düşüş yaşamaya devam diyor. 2022’ye yeni başlamış olduğumuz bu günlerde Bitcoin piyasasına senenin başında girenler oldukça yüksek değer kayıpları yaşamak zorunda kaldı.
Günümüzde Bitcoin piyasasına girmemiş olan insanlar bile kripto paralar hakkında konuşmaktadır. Kripto paralar birçok ülkede yasal hatta bazı ülkeler resmi para birimi olarak kripto para kullanmaya başladı bile. Bunlar olurken kripto para birimleri oldukça büyük oranda değer kaybı yaşamaya devam etmektedir.
Geleceğin para birimi olarak adlandırılan Bitcoin geçtiğimiz hafta da düşmeye devam ederek yüzde 16.8’e kadar değer kaybı yaşadı. Diğer kripto paralar da büyük kayıplar yaşadı ve Ethereum da yüzde 25’lik değer kaybı yaşadı. Bitcoin tarihindeki en kötü başlangıcı yaptı. Kasım ayında neredeyse 68.000 dolarlık rekor seviyeye ulaşmışken şimdi ise 36.000 doların altına düştü.
Bitcoin Yalnızca 1 Haftada 8000 Dolarlık Değer Kaybetti
Kripto paraların lideri olan Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta da büyük bir düşüş yaşadı. Perşembe gecesi fiyatı 43000 dolardan işlem görürken Cuma günü yaklaşık 38500 dolardan işlem gördü. Bu düşüş Cumartesi sabahı da yaşanmaya devam eti hatta düşüş hızlandı. Bitcoin 35140 olardan işlem görmeye devam etti. Şu anda ise 35000 dolar ile 36000 dolar arasında işlem görmektedir.
Yılın başında Bitcoin piyasasına giren yatırımcıalrın tamamı üç hafta içerisinde kripto parasının değerinin yüzde 23’ünden fazlasını kaybetmiş oldu. Bu düşüşü devam ederse neler olur bilemiyoruz. Tüm bunların yanı sıra küçük bir ihtimal olsa da iyice düşüp yere çakılır ve 0 dolar seviyesini görürse neler olur acaba.
Muhtemelen her olayda adı geçen Elon Musk’ın bu sefer bu işte parmağı yok gibi ama Bitcoin düşmeye devam edecek gibi görünmekte. Yılın başında Bitcoin alacak parası olmadığı için kendini fakir olarak nitelendiren yatırımcılar şu an oldukça mutludur. Kendinizi şanslı hissetmek için bundan daha iyi bir sebep olamaz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.