Bırakabileceğimiz Tek Miras iPhone’daki Bilgilerimiz: Dijital Varis

0 158

Apple sürekli güncellemeler yaparak kullanıcılarının beğenisini kazanıyor. Günden güne farklı uygulamalar sayesinde kullanıcıların refah seviyesini arttırmayı ve yeni kullanıcılar kazanmayı başarmaktadır. Apple şirketinin bugün yayımladığı güncelleme ise görenleri hayrete düşürdü. Son güncellemenin ardından Apple kullanıcıları araştırmalar yapmaya başladı. Gelin birlikte yeni özellik neymiş nasıl kullanılırmış beraber inceleyelim.

Son çıkan iOS güncellemesinin ardında Apple’a çok ilginç ve tartışmalara yol açan bir özellik geldi. Bu yeni Legacy Contact ya da Türkçesi ile Dijital Varis özelliğiyle birlikte bundan sonra dileyen kullanıcılar dijital mirasını bırakabileceği kişi ya da kişileri seçebilecek.

Apple dijital miras konusunda önemli bir adım attı ve vefat etmeniz durumunda tüm Apple kimliğinize ve iPhone’daki tüm bilgilerinize ulaşabilecek kişiyi seçmeniz mümkün hale gelecek. Seçilen varis ya da  varisler vefat belgesi ve varis olduğunu kanıtlayan kod ile Apple’a başvuru yaparak iPhone telefonunuzdaki tüm bilgilerinize ulaşabilecek.

Apple bu yeni özelliği Dijital Miras Programı ölmeniz durumunda hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişebilmeleri için kişileri Miras Bırakılan Kişi olarak belirlemenize olanak tanıyacaktır şeklinde tanımladı. Gelin bu yeni güncellemenin değişik özelliğine ve diğer özelliklerine göz atalım. iPhone’da varis nasıl seçilir, bu özellik nasıl kullanılır bakalım.

iPhone’da Dijital Varis Nasıl Seçilir

  1. Adım: Ayarlar uygulamasını açınız.
  2. Adım: Kullanıcı adınıza dokununuz.
  3. Adım: Şifre ve güvenlik seçeneğine dokununuz.
  4. Adım: Varis seçeneğine dokununuz, açılan menüden Varis ekleye dokununuz.
  5. Adım: Karşınıza sadece size özel bir kod çıkacaktır. Bu kodu; varis olarak seçeceğiniz kişi ya da kişiye gönderebilirsiniz ayrıca varis olarak belirleyeceğiniz kişinin iPhone kullanmasına da gerek görülmemektedir.

iPhone Dijital Varis Özelliği Ne İşe Yarar

Dijital varis olarak seçtiğiniz kişi hayatınızı kaybetmeniz durumunda göndermiş olduğunuz o özel kod ve vefat belgesi ile birlikte iPhone’daki tüm bilgilerinize ulaşabilmektedir. Bunun için varisiniz vefat belgeniz ve özel varis kodu ile Apple’a başvuru yapıyor yani bir başka deyimle varisiniz tıpkı diğer miras olaylarında olduğu gibi Apple’daki tüm dijital kimliğinizin varisi olmuş oluyor ve bu kimliğiniz vefat durumunda varisinize aktarılıyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.