Binance’ten Kötü Haber Geldi

0 49

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Singapur da bulunan yerel borsa için verdiği onay başvurusunu geri çektiğini belirtti. Böylelikle Singapur’dan çekileceğini kesinleştiren Binance ülkede yatırım yaptığı farklı bir borsa ile işe yoğunlaşacak.

Kripto paralar konusunda regülasyonları ile sıklıkla gündeme gelen Singapur kripto paralara karşı çıkmak yerine bu paraları bir çerçeveye almak istiyor. Kripto paralar konusunda öncü ülkelerin başında gelmek isteyen Singapur yerel yatırımcılara kripto para hizmeti sunmak isteyen şirketlerin Dijital Ödeme Token Lisansı (Digital Payment Token License) belgesine sahip olması gerektiğini bildiriyor.

Bugüne kadar Singapur’da bu belgeye 170’den fazla kripto para şirketi başvurmuş olsa bile Singapur onay sürecini pek de kolaylaştırmıyor. Başvuru yapan şirketlerden 100 tanesi ya reddedildi ya da başvurusu geri çekildi. Şimdiye kadar sadece 4 tane şirkete lisans sağlayan Singapur için dünyanın en büyük borsası olan Binance’ten de önemli ve kritik bir haber geldi.

Binance Singapurdan Çekiliyor

Singapur’da yerel kripto para borsası için aynı lisansı almak için Binance Asia Services altında başvurusunu gerçekleştiren Binance başvurusunu geri çekeceğini dolayısı ile yerel borsasından da vazgeçeceğini belirtti. Binance.sg uzantılı yerel Singapur borsası 13 Şubat 2022 tarihinden itibaren açılan tüm hesapları kapatarak hizmeti keseceğini belirtti. Bahsi geçen tarihe kadar kullanıcılardan tüm pozisyonlarını kapatmaları isteneceğini duyurdu. Yeni hesap oluşturma işlemlerine de bugünden itibaren asla izin verilmeyecek.

Singapur Para Otoritesi geçtiğimiz eylül ayında Binance’ten tüm kripto para transferlerini durdurmasını ve bunların yerel borsa olan Binance Singapur’dan yapılması gerektiğini duyurmuştu. Düzenleyici kurum Binance hakkında yatırımcılara uyarılarda bulunmuştu. Platformun yerel yasaları çiğniyor olabileceğini ifadelerinde söylemişti. Kripto para dünyasının en büyük oyuncularından biri olan Singapur Binance için fazlaca önemliydi.

Binance’nin CEO’su CZ Singapur’dan çekilmeleri hakkında yaptığı açıklamada ise geçtiğimiz hafta %18’ini satın aldıkları Hg Exhange yatırımlarını hatırlattı. CEO CZ Singapur’dan halihazırda onay almış olan borsaya yaptıkları bu yatırım sayesinde kendi başvurularının anlamsız hale gelmiş olduğunu söyledi. Singapur’daki kripto endüstrisini büyümek adına ortaklar ile çalışmaya devam edeceklerini de dile getirdi.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.