Binance CEO’su Zhao’nun serveti Elon Musk’a Yaklaştı

0 8

2017 yılında kurulmuş olan ancak sektöre adım attığı andan itibaren lider kripto para borsası olmayı başarmış olan Binance’in ünlü CEO’su Changpeng Zhao’da artık dünyanın en zengin kişilerinden biri haline geldi. ABD medyasından Bloomberg CZ olarak da bilinen Binance kurucusunun artık Elon Musk, Bill Gates ve Jeff Bezos gibi dolar milyarderleri ile aynı boyuta gelmiş olduğunu söyledi. Zhao ise Sıralamaya takılmayın, kaç kişiye yardım ettiğinize odaklanın dedi.
Dünyanın En Zengin 11. İnsanı
Bloomberg’in yapmış olduğu habere göre CZ’nin serveti net olarak 96 milyar dolar civarındadır. Bu rakam onu dünyanın en zengin 11. İnsanı yapmaktadır. Bloomberg’in dolar milyarderleri endeksinde CZ’nin hemen arkasında 12.sırada Hintli dev şirket Reliance Industries’in sahibi olan Mukesh Ambani 10. Sırada ise serveti 107 milyon dolar olan Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison yer almaktadır.
Kripto Paralar Sayılmadı
Bloomberg Zhao’nun serveti ile ilgili yapılan tahminin onun Binance’teki yüzde 90’lık hissesine dayanarak yapılmış olduğunu aktarırken rakama CZ’nin kripto para varlıklarının ise dahil edilmeden hesaplanmış olduğu ortaya çıktı. Dolayısıyla başarılı CEO’nun serveti düşünülenden kat be kat daha fazla olabilmektedir. Servet hesaplamasının Binance’in 2021 yılında 20 milyar dolarlık kazanç elde etmesi ve CZ’nin de bu payın büyük oranında hak sahibi olması üzerinden yapıldığı söylendi. Erken dönem kripto para yatırımcısı olduğu bilinen CZ’nin yüksek miktarda Bitcoin ve BNB sahibi olduğu bazıları tarafından düşünülmektedir.
Bill Gates ve Mark Zuckerberg Seviyesine Gelmek Üzere
Zhao’nun kişisel kripto para serveti de normal servetinin üzerine eklenirse tahminler yaklaşık olarak 135 milyar dolar seviyelerine ulaşmaktadır. Bu da dünyanın en zengin 4.kişisi olan Bill Gates’in serveti ile nerdeyse eşit demektir. 5.sırada ise 124 milyar dolar serveti ile Facebook yani yeni adı ile Meta’nın kurucusu olan Mark Zuckerberg gelmektedir.
Sıralamalara Takılmayın
Twitter’ı oldukça aktif bir şekilde kullanmakta olan Zhao haberlerle ilgili olarak isim vermeden kısa bir yorum yaptı ve sıralamanın herhangi bir öneminin olmadığı belirtti.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.