Bilgisayarım İnternete Bağlanmıyor

0 9

Bilgisayarınız eğer kablosuz internet ağlarına (Wi-Fi) ve internete bağlanmıyor ise bunun birkaç nedeni olabilmektedir. Muhtemelen mobil verinizle okumak zorunda kaldığınız ve bu listede en yaygın olarak karşımıza çıkan bağlantı sorunlarını hep beraber çözeceğiz.
Özellikle pandemi dönemi boyunca sürekli olarak kullanmak zorunda kalmış olduğumuz internet günlük işlerimizden eğlencelerimize kadar her yerde artık hayatımızın tümü olmuş oldu. Her an her yerde ihtiyacımız olabilecek olan internete erişim problemi yaşamak ise kullanıcıları oldukça zorlayan problemlerin başında gelmektedir.
Bilgisayarınızın kablosuz internet ağlarına (Wi-Fi) ve internete bağlanmıyor ise bunun birkaç nedeni olma ihtimali vardır. Muhtemelen mobil verinizle okumak zorunda kaldığınız ve bu listede en yaygın olarak karşımıza çıkan bağlantı sorunlarını hep beraber çözeceğiz. Bilgisayarım internete bağlanmıyor diyenler buraya.
Öncelikle sizin kişisel bilgisayarınızın bağlı olmuş olduğu Wi-Fi adaptörünün kapalı olup olmadığından veya sıfırlanması gerekmediğinden emin olmalısınız ki sonra diğer adımlara geçmelisiniz. Aynı zamanda sorun bilgisayarınızda değil Wi-Fi adaptörünüzde de olabilmektedir. Eğer deneme gibi bir şansınız varsa adaptörü diğer cihazlarda test ettikten sonra yine de çözüm elde edemezseniz aşağıda bulunan yöntemleri deneyebilirsiniz.
Bilgisayar İnternete Bağlanmıyor Sorunu Çözüm Yolları
1. Yöntem: Wi-Fi adaptörünüzün çalışır olduğundan ve sıfırlanmaması gerektiğinden emin olmalısınız.
Öncelikle ilk olarak kablosuz ağ adaptörünüzün çalıştığından emin olunuz ve bazı durumlarda kablosuz ağınızın düzgün çalışmasına engel olan sıradan teknik bazı sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu tarz bazit sorunları düzelmenin en basit yolu ise adaptörün küçük olan tuşu 15 20 saniye basılı tutarak modeminizi sıfırlayabilirsiniz. Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak ağ durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Kontrol sonrası bilgisayarım internete bağlanmıyor sorunu çözülmüş olacaktır.
2. Yöntem: Modem arayüzünden internet bağlantısını kontrol etmelisiniz.
3. Yöntem: Bilgisayarınızı uçak modundan çıkarınız.
Uçak modu olarak adlandırılmış olan mod, bilgisayarınızda bulunan tüm kablosuz iletişimi en kısa yoldan kesmekte olan bir ayar türüdür. Aynı sırada bu kablosuz iletişim, mobil geniş bant, bluetooth, GPS, yakın alan iletişimi (NFC) ve diğer tüm kablosuz iletişim türlerini kapsayacaktır. İsteyerek ya da istemeden de olsa bu modu açmış bulunduysanız eğer sorununun ana kaynağı bu ayar olmuş olabilir. Bu ayarı kapatarak bilgisayarım internete bağlanmıyor sorununu çözebilirsiniz.
4. Yöntem: Bilgisayarınızın Wi-Fi özelliğini açınız.
5. Yöntem: Kablosuz ağınızın kapsama alanı içerisinde olduğundan emin olunuz.
6. Yöntem: Ağ ayarlarınızla ilgili sorunları denetleyiniz.
7. Yöntem: İnternet sürücülerinizi kontrol ediniz.
8. Yöntem: Ağ komutlarını çalıştırınız.
Bilgisayarım internete bağlanmıyor sorunlarını bu yöntemler ile çözebilirsiniz.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.