Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

0 1

Yeni bir bilgisayar alıcaksınız ve kafanızda nasıl bir bilgisayar alacağınız hakkında bir fikir yok. Yada iki bilgisayar arasında seçim yapamıyorsunuz o zaman makalemi okumaya devam edin.

Alacağınız bilgisayarı ne amaçlı kullanacaksınız. Kendinize bunu sorun. Oyun için mi, internet için mi, programlama için mi yada iş için mi?

Bunu belirledikten sonra belirlediğiniz tür içerisinde en iyi bilgisayarı internetten bulup bilgisayarların içeriğine yani işlemcisine, anakartına, ram e, okuyucularına, disklerine bir göz atın. Kafanızda alacağınız bilgisayar için olan performansların en iyisini öğrenmiş olucaksınız.Siz baktıklarınız kadar iyi bir bilgisayar almıcak olabilirsiniz tabiki. Ama size onlara bakın dememin sebebi alacağınız bilgisayarın nasıl bir performansa sahip olacağınız öğrenmiş olursunuz.

Mesela oyun bilgisayarlarında ekran kartına çok önem verilir ama iş bilgisayarında o kadar çok paralar verip de güzel bir ekran kartı almanın mantığı olmaz. Konumuza geri dönelim. Sistem özelliklerine baktınız. Ve internetten kendi bütcenize göre seçtiğiniz türden bilgisayar aramya başlayın. Benim tavsiyem güvenilir bir bilgisayarcıya gidip yada vatan bilgisayar yada bimex gibi mağazalara gidip direk yüz yüze görüşüp oradaki insanlarında bilgilerine danışmanızdır.

Ve en sonunda karar verip bilgisayarı aldınız ama performansından hoşlanmadınız. İstediğiniz performansı yakalayabilmeniz için biraz araştırma yapın mesela bilgisayarda size neyin performansı yetmiyor o parçayı tespit edin ve bilgisayarınıza uyacak performanstaki parçayı bulup satın alıp kendiniz takabilirsiniz. Hatta biraz daha bilgi sahibi olup kendi bilgisayarınızı bile toplayabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.