Artık Instagramdaki Hikayeleri De Beğenebileceğiz

0 23

Son zamanlarda oldukça yeni özellikleri ile sürekli karşımıza çıkan Instagram hikayelere yönelik Instagram yeni özellik getirmek için çalışmalara başladı. Gelen en yeni ve son haberlere göre kullanıcı etkileşimini artırmak amacı ile hikayelerin beğenilmesini sağlayan yeni bir özelliği bazı kullanıcılarda test aşamasında denenmektedir.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelen Instagram gün geçtikçe kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve yeni özelliklerini kullanıma sunmaya devam ediyor. Dev platforma yakın zaman içinde gelmesi planlanan birçok kullanıcı tarafından özlenen kronolojik akış gibi bazı özellikleri dün paylaştığımız yazımız da sizle ile paylaşmıştık.

Bunun yanı sıra şirket geçtiğimiz haftalarda 60 saniyelik hikayeler özelliğini ülkemize getirmiş ve bazı kullanıcılar tarafında test edilmeye başlanmıştı. Şimdi de bir yeni özelliğin daha platforma eklenebileceği iddialar arasında. Gelen en son haberlere göre Instagram hikayelerin beğenilmesini sağlayan Instagram yeni özellik bazı kullanıcılarda test aşamasında deniyor.

Hikaye Beğenileri Geliyor

Tech Crunch’ın haberine göre Meta’ya (eski adı ile Facebook) bağlı olan Instagram dünya çapında sınırlı kullanıcıda hikaye beğenme özelliğini test etmeye başladı bile. Ekip tarafından yapılmış olan açıklamalara göre yeni özellikle beraber hikayelerin beğenilebileceği bu beğenilerin ise yalnızca hikayeyi paylaşan kullanıcı tarafından görüntülenebileceği ifade edilirken beğeni sayısının ise herkese açık hale getirilmesinin planlanmadığı belirtildi. Meta tarafından yapılmış olan son açıklamalarda şu ifadelere yer verildi insanların daha fazla değer verdikleri kişiler ile daha fazla bağlantı kurmasına yardımcı olmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya her zaman devam ediyoruz. Bunlardan biri ise hikaye beğenileri olan özellik ve şu an test aşamasında. Instagram yeni özellik ile hikayelerin beğenilmesine bu beğenilerin de yalnızca gönderiyi paylaşan kişi tarafından görüntülenmesine olanak tanıyacak dedi.

Bildiğimiz gibi şu anda Instagram hikayelerine farklı emojiler sayesinde tepki vermek mümkün olmaktadır. Bu özellikte de yeni özelliğe benzer bir şekilde verilen tepkiler yalnızca gönderiyi paylaşan kişi tarafından görüntülenebilir halde olacak. Daha önce de etkileşimleri artırmak amacı ile seninki isimli bir özelliğini kullanıma açan şirket şimdi de hikaye beğenileri özelliği ile kullanıcıların etkileşimlerinin artırılmasını amaçlamaktadır. Özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için kullanıma sunulacağı ise şu an için herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.