Apple Yeni Sürümü Olan iOS 15.2 Sürümünü Duyurdu

0 43

Sürüm İle Servis Geçmişi Özelliği de Merak Konusu Oldu

Apple yakın zamanda piyasaya süreceği iOS 15.2 işletim sistemi ile yeni bir özelliği de kullanıcılarına duyurmuş oldu. Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar iPhone onarım servislerinde kullanılan yedek parçaların orijinalliklerini sorgulayabilecek.

Apple şirketinin 2 ay önce piyasaya sürülen işletim sistemi iOS 15.2 pek çok kullanıcının kötü deneyimleriyle sık sık gündeme oturmuştu. Yaşanan teknik aksaklıkların çözüme kavuşması ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak adına Apple işletim sisteminde güncellemeler yapmaya devam ediyor.

Apple nümüzdeki hafta içerisinde piyasaya süreceği iOS 15.2 ile dikkat çeken iPhone Parçaları ve Servis Geçmişi adını verdiği yeni özelliği kullanıcılarının hizmetine sunacak.

Yedek Parçaların Orijinalliği Kontrol Edilebilecek

Apple, işletim sistemine gelecek olan son güncelleme ile bazı yeni gelişmeler yaşanacak bu gelişmeler iPhone parçaları ve servis geçmişinin görüntülenebileceği yeni özellik duyuruldu. Özellik sayesinde iOS 15.2 ve sonraki sürümlerde iPhone’ların parçaları ve servis geçmişi görüntülenebilecek. iPhone bileşenleri analiz edilerek ve Apple Onarım Servisi dışında bir servis geçmişi hakkında uyarı vermesi planlanıyor. Kullanıcılar için daha güvenilir bir servis deneyimi sunacak olan yeni özelliğin onarım fiyatlarını da etkileyeceği söylentiler arasında.

Servis orijinal Apple parçaları ve araçları kullanılarak yapılmışsa eğer parçanın yanında Orijinal Apple Parçası yazacak. Eğer onarım sırasında orijinal olmayan parçalar kullanılmış ise parçanın orijinal olmayan bir parça ile değiştirildiği daha önce kullanılmış ya da başka bir iPhone’a yüklenmiş olabileceği veya beklendiği gibi çalışmaması durumunda Bilinmeyen Parça yazacak.

Apple’ın iOS 15.2 Hangi Telefonlarda Yer Alacak?

iPhone SE (2.nesil) dahil iPhone XR, XS, XS MAx ve sonrasında çıkan modeller için pilin değiştirilip değiştirilmediğini gösterecek.

iPhone 11 modelleri iPhone 12 modelleri ve iPhone 13 modelleri için pilin veya ekranın değiştirilip değiştirilmediğini gösterecek.

iPhone 12 modelleri ve iPhone 13 modelleri için pilin, ekranın ve kameranın değiştirilip değiştirilmediğini gösterecek.

Özelliğe erişebilmek için Ayarlar – Genel – Hakkında adımlarını izleyerek ulaşabilirsiniz.

iPhone’un çıkacak olan yeni özelliği tüm iPhone kullanıcıları tarafından heyecanla bekleniyor.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.