Android’de Bildirim Geçmişi Nasıl Görüntülenir?

0 146

Hepimiz yaptık. Hayatın yoğun bir anında, telefonumuza bir bildirim geldiğini gördükten sonra hiç düşünmeden hızlıca kaydırdık ve aceleyle faaliyetlerimize devam ettik. Ancak daha sonra, işlerin karmaşıklaştığının ne olduğunu görmek istediğimizde. Öyle miydi WhatsApp , Facebook Messenger , Sinyal veya başka uygulaması?

Yerleşik özelliği veya bir üçüncü taraf uygulamasını kullanarak Android telefonlardaki tüm bildirimlerinizin günlüğünü nasıl bulabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Android’de Bildirim Günlüğünü Bulma

Pixel 2 , Pixel 3 , Pixel 3 XL veya herhangi bir Android One cihazı gibi stok Android çalıştıran bir akıllı telefon kullanıyorsanız, işletim sistemindeki bildirim günlüğünü kullanabilmeniz gerekir.

Bildirim geçmişinizi görme özelliği birkaç yıldır Android’de bulunan bir özellik olsa da, onu bulmak tam olarak kolay değil. Buna normal Ayarlar menüsünden ulaşamazsınız, bunun yerine bir widget kullanmanız gerekir.

Ayrıca, belirli telefon modelinizin, widget’a erişime izin vermek için Geliştirici Modunun kilidini açmayı gerektirme olasılığı da vardır. Neyse ki, Android’de geliştirici seçenekleri nasıl edinilir bölümünde görebileceğiniz gibi, bunu yapmak kolaydır .

Başlamadan önce, Android nasıl güncellenir kılavuzumuzda okuyabileceğiniz bir şey olan Android’in en son sürümünü kullandığınızı da kontrol etmenizi öneririz .

Tüm bunlar ortadan kalktığında, geçmiş günlüğünü bulma zamanı geldi. Android telefonunuzun kilidini açın, ardından Ana ekranda veya komşu sayfalarından herhangi birinde boş bir alana dokunun ve basılı tutun.

Menü seçenekleri ile görüntülendiğinde Ev ayarlarında , Widget’lar ve Duvar Kağıtları üzerinde, musluk Widget’lar .

Ardından, Ayarlar adlı birini bulana kadar listeyi aşağı kaydırın . Seçmek için buna dokunup basılı tutun, ardından Ana ekrana sürükleyin ve oraya bırakın.

Hemen size bir seçenekler listesi sunulacak. Bildirim Günlüğü’nü bulana kadar aşağı kaydırın ve buna dokunun.

Şimdi, Ana ekranınızda Ayarlar’a benzeyen (içinde dişli çark bulunan) ancak Bildirim Günlüğü adlı yeni bir simge görmelisiniz .

Buna dokunmak, tüm bildirimlerinizin geçmişini açarak gelecekte onları bulmanızı çok daha kolay hale getirecektir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.