2022 Yılında Kripto Paralara Düzenlemeler Gelebilir

0 119

Uluslararası Ödemeler Bankası’nın yöneticilerinden biri olan Benoit Coeure kripto paralar ve merkezi olmayan finans sistemleri yani DeFi ile ilgili birçok açıklama yaptı. Benoit Coeure’e göre kripto paralar ve DeFi geleneksel finans sistemlerini çoktan tehdit etmeye başladı ve küresel düzenlemelerin gelmesi gerektiğinin üstüne özellikle vurgu yapmıştı.

Merkez bankalarının birbirleri ile koordineli olarak çalışmasını sürdürmek ve bir ülkenin başka ir ülkeye para göndermesini denetlemek gibi görevleri olan Uluslararası Ödemeler Bankası’nın (BIS) üst düzey yöneticilerinden biri olan Benoit Coeure  kripto paralar ile merkezi olmayan finans sistemlerinin yapısı ile ilgili açıklamalar yaptı. Coeure 2022 yılında kripto para birimleri için küresel çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Benoit Coeure tarafından yapılan bazı kötü, talihsiz ve korkutucu açıklamalara göre ise kripto para birimleri son yıllarda göz ardı edilemeyecek düzeyde büyüme gösterdi. Farklı amaçlara hizmet etmekte olan kripto para birimlerinin pek çok sektörde ana akım haline geldiğini belirten BIS yöneticisi DeFi’nin devletler için uyandırma servisi haline gelmiş olduğunu belirtti.

Kripto Paralara Küresel Çapta Düzenleme

BIS yöneticilerine göre kripto para birimleri ile DeFi geleneksel finans sistemlerini tehdit ediyor gibi görünüyor. Üstelik bu sistemler insanlara herhangi bir şey için yepyeni yollarda oluşturmaktadır. Düzenleme ve denetleme kurumlarının artık kayıtsız kalmaması gerektiğine vurgu yapan Benoit Coeure önümüzdeki yıl içinde küresel çapta bir düzenleme olabileceğini de belirtti.

Benoit Coeure, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Çin ve Avrupa Birliği gibi büyük güçlerin tek başına hareket etmesini doğru bulmadığını söyledi. Ona göre dünya genelinde sözü geçen ülkelerin kripto para piyasaları ile ilgili bireysel hareket etmesi sonucunda küresel çapta tutarsız olan düzenlemelere yol açacak.

Gerçekleri sizinle açıkça paylaşmak gerekirse Benoit Coeure’nin yapmış olduğu açıklamalar göz korkutmaktan öteye geçmemektedir. Bitcoin ne zaman rekor kırsa hemen ardından bu tür olumsuz açıklamalar ve haberler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bugüne dek bunun gibi birçok açıklama yapıldı. Ama Bitcoin her zaman dimdik ayakta duruyor ve küresel çapta yayılmaya ve yatırımcısının yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.